Pravidelný občasník originálního humoru

Interstellar (2014) má pomalý začátek, ale pak je to bomba (10/10)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 7.7.2016

Pokračuje dohánění filmových restů, takže se musím podělit o pohled na další sci-fi. Sci-fi od Nolana! Ano, od toho Nolana. A není to jediná legenda, kterou tam potkáte.


Jasně, na Atlas mraků to sice nemá a nad 10/10 jsem trochu váhal. Ale je to jiný žánr a to něco málo v hodnocení co bych ubral za velmi roztahaný začátek (možná tu hodinu mohli zkrátit tak na deset minut) ochotně vrátím za to stupňování v dalších dvou hodinách. Až do samého konce. A opět musím poznamenat, že se vyplatí si poslechnout soundtrack.

Každopádně tohle jsou všechno mé oblíbené věci - sci-fi, červí/černé díry, v zásadě i trochu cestování časem (relativistické), vesmír a tak vůbec všechno. Začíná to jako totálně katastrofický film, to je možné prozradit. A celý film půjde o přežití lidstva, ale obešlo se to bez většiny podivných typických klišé, které s tímhle bývají spojené.

Budete-li namítat, že vědecky a technicky v tomhle filmu narazíte na něco jako absolutní koniny, tak nepochybně budete mít pravdu. Jenže, chcete-li vědecko-technologicky korektní létání vesmírem, tak se budete muset podívat na nějaké ty dokumenty o Apollu či Sojuzu. Pokud budete hledat paralely s Kontaktem (ten film s Jodie Foster miluju), tak je nepochybně najdete. Budete-li mít něco proti "vyobrazení" pětirozměrného prostoru, tak vás budu chápat. Ale namítnu na to, že to Nolan udělal sakra dobře. Ale pravdou bude, že Contact by těch hvězdiček měl vlastně dostat víc než deset.

Ale asi se musím přiznat, že tu případnou hvězdičku jsem ochoten i vrátit za Jessicu Chastain, protože já prostě na rusovlásky mám víc než slabost. No a ty úlety, ty vám určitě nejlépe vysvětlí mé oblíbené "Everything Wrong With ...". Jsou hodně vtipní.

PS: Teď mi ještě prozraďte, jak je  možné, že to nemá pokračování. Když si na konci tak krásně připravili všechno co potřebují.

Štítky : Kultura, Film, Recenze, Interstellar, Christopher Nolan, Vesmír, Černá díra, Červí díra, Teorie relativity, Kosmonautika, Astronomie, Sci-Fi
Poslední změna : 7.7.2016 12:02, Vytvořen : 7.7.2016 12:02, Vydán : 7.7.2016, 3085x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích