Pravidelný občasník originálního humoru

Atlas mraků (Cloud Atlas, 2012) aneb nemohli jste říct dřív, jak dobré to je? (10/10)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 6.7.2016

Uhodli jste správně, zneužívám sváteční týden k tomu, abych si konečně odpočinul od psaní a doháním prastaré resty. Filmové resty.


Vážně, nemohli jste mi někdo říct, jak skvělý ten Atlas mraků je? Proč jsem se na něco tak úchvatného nepodíval už někdy dávno, na konci mi to vyhnalo slzy do očí a k psaní téhle krátké recenze (pokud tomu tedy tak můžeme říkat) jsem si ve Spotify pustil soundtrack. Protože i hudba je moc povedená (viz hlavní motiv v prvním videu). A ještě jsem si šel ověřit, že hlavní hrdina (tedy jeden z hlavních, ale pro mne vlastně nejhlavnější) byl fakt Tom Hanks. Byl :)

Je to hodně zvláštní film, protože je to ve skutečnosti několik filmů, u kterých člověk nakonec může i některé z nich považovat za lepší, než ty jiné. U mě jednoznačně obě části z budoucnosti, jak s Jasnozřivými, tak příběh ze Soulu budoucnosti. Ale to je asi prostě dáno tím, nakolik mám v genech zakódovanou sc-ifi. Celé je to ale fantastické a pokud se časem začnete v prolínajících se postavách i časových obdobích orientovat, je to jedna z nejlepších věcí, kterou jsem kdy viděl.

Všechna čest za herecké výkony, které jsou o to víc ocenitelné, že každý z herců hrál velmi rozdílné role, které se pohybovali napříč prostorem i časem. A díky za připomínku Blade Runenra (další mnou velmi oblíbený film) o připomínce Klingonského Bird of Prey ani nemluvě.

Takže se nedivte, na tohle dávám sakra plné hodnocení a ještě dlouho na tenhle film budu myslet.

Štítky : Film, Recenze, Atlas mraků, Cloud Atlas, Kultura, Sci-Fi
Poslední změna : 6.7.2016 19:57, Vytvořen : 6.7.2016 19:57, Vydán : 6.7.2016, 3864x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích