Pravidelný občasník originálního humoru

Insurgent (10/10) aneb další oddychové podívání

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 5.7.2016

Jo a jestli nechcete vědět nic víc před podíváním se, tak si nepouštějte to následující video :) Z mé oblíbené série "Všechno špatně" .)


Včera jsem viděl Divergence (Divergent, 2014) a ochotně jsem tomu dal 10/10.  A má to pokračování v Podobě Povstalec (Insurgent, 2015), které si tu desítku nakonec zaslouží taky, ale možná tak půl bodu bych ubral. Je to ale nakonec stejně fajn podívaná jako jednička a přidali kupičku takových těch trochu matrixových triků. Teď už zbývá se jenom podívat na třetí pokračování (Allegiant, česky asi jako Aliance, 2016).

Proč že bych případně ubral? No, z knih co jsou předlohou jsem četl jenom tu první, takže v tomhle druhém díle už mohu jenom hádat a stavět na tom, že filmová předvidatelnost by neměla být pravidlem. A tady se nakonec některá překvapení ani jako překvapení neukáží. Na druhou stranu to vyvažuje to, že pořád je tam vidět vztah mezi dvěma hlavními hrdiny způsobem, který působí mile. A nezvrhlo se to v obvyklé sexuálně stavěné post-katastrofické drama. Byť by, sakra, mohlo. Ona je hezká, on je hezký, takže co si budeme povídat, ještě by se hodil nějaký ten (ještě nenarozený) budoucí mesiáš. Ach, počkat, nesmím nic prozrazovat.

Fakt, nechci prozrazovat zásadní záplateku, ale nějak tak se dala čekat, což sice trochu zklame, ale na druhou stranu, možná se v třetím díle konečně podíváme za onu záhadnou zeď. Protože? No protože ve všech filmech jsou všechny zdi určeny k tomu aby byly pokořeny. No a co dodat? Že Kate Winslet hraje povedenou mrchu. A že vlastně nevím, jestli mi Tris líbí víc v krátkých nebo dlouhých vlasech. A že nevím kdo hrál to ženštinu co v prvním díle testovala Tris (viz obrázek, původem z IMDB.com).

Insurgent (10/10) aneb další oddychové podívání

Jo a jestli nechcete vědět nic víc před podíváním se, tak si nepouštějte to následující video :) Z mé oblíbené série "Všechno špatně" .)

Štítky : Film, Kultura, Divergent, Divergence, Insurgent, Povstalec, Sci-Fi, Scifi, Recenze
Poslední změna : 5.7.2016 18:14, Vytvořen : 5.7.2016 18:14, Vydán : 5.7.2016, 2534x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích