Pravidelný občasník originálního humoru

Divergence (Divergent, 2014) aneb film líbí, kniha líbí (10/10)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 4.7.2016

Pokud se chcete podívat na něco na co se dobře dívá a máte rádi sci-fi a trochu zamyšlení nad vývojem společnosti, tak tohle je dobrá volba


No, podařilo se mi dát Kodi na tablet s Windows 10 od Toshiby (milá šikovná věc) a přes HDMI to napojit do televize a zase mít na čem pustit film. A hlavně najít to nastavení, že už to po pár minutách nevypne zvuk. Takže jsem se konečně mohl dodívat na Divergenci. (Divergent, 2014). A pokud to chcete stručně, tak líbilo moc, asi tak moc, že jsme tomu v IMDb dal plné hvězdičky a těm co tvrdili že je to sr**ka co nemá na knihu vzkazuju, ať si tak nějak trhnou. Ale ono se i o knize tvrdívá, že je to sr**ka a ani tady se neshodneme. Loni se mi dostala do ruky jako e-kniha a četla se skvěle.

Filmové provedení je milé podívání, pokud jste knihu neviděli, nebude to problém. Pokud jste ji četli, nebude vám to vadit, drželi se poměrně dost předlohy. Hlavní hrdinka je fajn, dobře se jim povedla proměna z děvčete na počátku v ženu na konci. Nebudu vám prozrazovat děj, ale celé je to klasická postapokalyptická/postválečná sci-fi stavějící na kastovním systému, udržování lidí v poslušnosti a otázkách toho, že lidé jsou a vždy budou lidé a tyhle utopické společnosti nikdy fungovat nebudou.

Jasně, Hladové hry (Hunger Games) jsou podstatně výpravnější, detailnější a taky mají poněkud více dílů (zatím). Nicméně i tady to vypadá, že nějaké to pokračování v podobě The Divergent Series, takže to vypadá, že se budu muset podívat na to, co s tím provedli. Dost hodně i proto, že o dalším pokračování jménem Insurgent panují ještě horší zvěsti, než o Divergenci. Takže pokud tápete, další je Insurgent.

A další pokračování to má v podobě Allegiant. Ale z traileru už to původní poznáte jenom velmi, velmi těžko. Říká se také, že se další díly už více a více odchylují od knižní předlohy, která je mimochodem opět nějaký ten knižní bestseller.

PS: Jako Divergent, tak Insurgent i Allegiant jsou na torrentech. To kdybyste třeba nevěděli co dělat a chtěli se podívat. 

PPS: A pokud jste to dočetli až sem, tak v Insurgent (10/10) aneb další oddychové podívání prozradím jak je to s pokračováním. 

Štítky : Film, Video, Divergence, Divergent, Movie, Kultura
Poslední změna : 5.7.2016 18:16, Vytvořen : 4.7.2016 20:26, Vydán : 4.7.2016, 2657x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích