Pravidelný občasník originálního humoru

Softwarové pirátství je (opět) dlouhodobě na nejnižší úrovni. BSA stále šíří FUD

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 25.5.2016

Pojďme si připomenout některé zajímavé momenty ze života neexistující BSA. Je to svým způsobem fascinující čtení plné lží, intrik, podvádění, manipulací, překrucování, vymýšlení si, vzbuzování strachu.


Dá se to dělat rok co rok, pořád dokola psát tentýž komentář. Bude zahrnovat to, že míra softwarového pirátství je opět nižší. Pak připomene to, že to je opět BSA, která si vymyslela nějaká čísla, stále vytváří FUD, stále si vymýšlí a dodnes, alespoň v České republice nevysvětlila, jak to myslela s tím odchodem do ilegality (pardon, vstupem do likvidace) poté, co byla odsouzena. Tou likvidací mimochodem vyřešili to, že nemuseli zaplatit soudem stanovené peníze poškozenému. Ano. Poškozenému.

No a protože je to opravdu už rok, tak tu máme V Česku se užívá 33 % nelicencovaného softwaru v komerční hodnotě 3,6 miliardy korun, zjistila nová studie BSA (tiskovou zprávu), která přesně vyhovuje všemu, co už bylo řečeno. Vymysleli si čísla, vymysleli si nějaké "škody", zcela absurdní číslo (což už bylo také několikrát dokázáno) a už zase šíří FUD.

Jako každý rok o tom česká média budou psát nekritické ódy, zapomenou připomenout co za podivnou organizaci to je. Jen pár těch čestných to udělá, ale budou mít (stejně jako já) pocit absolutního zmaru, protože tohle všechno můžete psát posledních deset let a nezmění se nic. Hroší kůže manažerů BSA je ještě tlustší, než hroší kůže manažerů českých firem, které BSA financují.

Pojďme si tedy připomenout některé zajímavé momenty ze života neexistující BSA. Je to svým způsobem fascinující čtení plné lží, intrik, podvádění, manipulací, překrucování, vymýšlení si, vzbuzování strachu. Za normálních okolností by těchto 15 let něčeho takového mělo už dávno znamenat, že takto se chovající subjekt už neexistuje. Realita je, že existuje a stále ho české firmy podporují. Některé české firmy nutno dodat.

PS hodně výše odkázaných článků je mých, ostatní jsou od dalších lidí, kteří píší či psali pro Lupu. Dalo by se odkazovat na další a další články na jiných serverech, ale alespoň tato dvě média (POOH a LUPA) si BSA nedokázala "zaplatit".

 

Štítky : Software, BSA, Pirátství, FUD, Výmysly, PR, Softwarové pirátství, Autorské právo, Podnikání
Poslední změna : 25.5.2016 22:13, Vytvořen : 25.5.2016 22:10, Vydán : 25.5.2016, 3236x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích