Pravidelný občasník originálního humoru

Ano, nová ikona Instagramu i černobílý vzhled stojí za houby

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 19.5.2016

Dnešní Instagram už patří Facebooku, jedné z nejvíce namyšlených společností na světě, která uživatele dokáže ignorovat přesně tak okázale, jako ...


Psal jsem o tom čerstvě po uvedení nového designu v Instagram se radikálně mění. Černobílý a plochý material design a zbytečné změny a ukazoval příklady v Nový plochý Instagram je tu, jak vypadá na iOSu (iPadu)?. Uplynul týden, takže je vhodný čas se zamyslet nad tím, jestli je to opravdu taková mizérie, jak se to jevilo na první pohled.

Ikonu Instagramu na telefonu i tabletu stále hledám a nenacházím. Což je logické, mnoho let měl Instagram jednu ikonku, povedenou, legendární. A teď má začátečnický výplod někoho, kdo si jenom pohrál s gradientem (ano, tak nějak to prsotě vypadé). Stále trvám na tom, že to bylo zbytečné měnit. A také, že je to v příkrém rozporu se vzhledem Instagramu, který je pouze černobílý.

Anoo, nová ikona Instagramu i černobílý vzhled stojí za houby

Po týdnu užíváni mám stále stejný pocit z černobílého Instagramu.

Obtížně se v něm orientuje, zbytečně se změnily některé ovládací prvky. A také jsem si všiml, že paradoxně zdůraznili jedinou věc, kolik lidí dalo líbí na příspěvek. To jediné je tučně, ačkoliv by být nemělo .

Na Mashable vyšlo Why Instagram's new icon and black and white design suck a vcelku jasně už titulek říká, že nová ikona i černobílý design stojí za houby. Mají tam různé další argumenty proč je nový design špatný a řada z nich je poměrně dobrá. Říkají i to, že nový vzhled je tak obecný a ničím se nelišící od řady dalších foto aplikací. Trefné, Stejně jako to, že záplava bílé je sice skvělá když si chcete něco osvětlit, ale nehodí se pro tento druh aplikace.

Osobně bych přidal i ještě leccos další. Nelíbí se mi moment kdy fotíte, spoušť je podivné zbytečné obrovské kolečko. Nerozumím už vůbec tomu proč ztížili úpravu po vyfocení (co bylo dole je náhle nahoře) a proč si myslí, že volba pomůcek pro úpravy potřebuje obrovské ikony, které nutí uživatele neustále rolovat.

Jedno je ale jisté, původní Instagram se nevrátí, stejně jako se nevrátí původní ikonka. Dnešní Instagram už patří Facebooku, jedné z nejvíce namyšlených společností na světě, která uživatele dokáže ignorovat přesně tak okázale, jako je Instagram aktuálně nudnou černobílou aplikací bez duše.

Štítky : Design, Redesign, Sociální síť, Instagram, Sociální sítě, Mobilní aplikace
Poslední změna : 19.5.2016 17:49, Vytvořen : 19.5.2016 17:49, Vydán : 19.5.2016, 3681x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích