Pravidelný občasník originálního humoru

Redesign Zena.cz. Přichází doba mdlých nevýrazných designů s nejasnými prioritami

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 5.4.2016

V mobilu generují jiný vzhled a jak to tak vypadá, tak kdyby byl prioritou mobilní vzhled, tak ano, tady to vypadá dobře. A ono to stejně dobře vypadá na tabletu


Jo, www.zena.cz je v novém. Pokud se v těch různých ženských webech neorientujete, tak tenhle patří k Ekonomii. Asi si budeme muset zvyknout, že "trend" je buď použít nepoužitelný "flat design" co prosazuje Google, nebo že vznikají podobně mdlé nevýrazné designy s nejasnými prioritami. Například jsem nepochopil co to je za zvěrstvo středit nadpis a perex a pak do toho ještě doprostřed fláknout nějaké ikonky u kterých vůbec jako uživatel nevím co dělají (a tvůrci zapomněli na popisek po najetí myší). Sdílecí prvky pod článkem přitom opět jsou nějakými divnými ikonami, místo tím na co jsou ty miliony lidí zvyklé (ale chápu proč, chtějí aby to zapadlo do designu).

Redesign Zena.cz. Přichází doba mdlých nevýrazných designů s nejasnými prioritamiJinak odstranit data vydání je fikaná strategie, pokud tedy jde o to, aby lidé časem neřešili, že tam třeba není nic nového, ale jinak to bývá hodně užitečný prvek. Tím tedy myslím hlavní stránku, ze které mám hodně rozpačitý pocit. Když jsem na to poprvé přišel, tak jsem vůbec nepochopil, že to je jako ten nový design a že to vůbec je hlavní stránka. Jakkoliv nebudete souhlasit, já s tímhle mdlým nevýrazným designem mám problém . Obtížně se v něm orientuje a nevím o co v něm vlastně jde. Ani vlastně nevím co je klikací a co není.

A ne, prosím pěkně, responzivní to není, tedy alespoň ne v tom, že by se to dokázalo dobře přizpůsobit šíři prohlížeče. V mobilu generují jiný vzhled a jak to tak vypadá, tak kdyby byl prioritou mobilní vzhled, tak ano, tady to vypadá dobře. A ono to stejně dobře vypadá na tabletu, tedy až na to, že po změně orientace a návratu zpět se to už nevzpamatuje (iPad+Chrome). Jen to použití na počítače je fakt neštěstí. Škoda. Velká škoda. 

Budete-li chtít namítat, že je to přece pro ženy a já jsem chlap a tím pádem to prostě správně nechápu? No, jak myslíte. Asi stejně jako nerozumím tomu, proč je pořád dokola potřeba odklikávat vyskakovací box informující o tom, že to má nový vzhled. A co že ještě nechápu? Jo, třeba to že ony tam jsou diskuze, ale někdo je ze záhadných důvodů schoval pod jednu z těch ikonek o kterých návštěvník nemá vůbec ponětí co dělají.  Ale jak jsem psal, nejsem žena :)

Ale jinak oproti redesignováným Ceskenoviny.cz je tohle o řád lepší. Takže o tom žádná. Rychlostně taky docela slušné, 8 sekund hlavní Stránka je někde  jinde než 30 sekund u Českých Novin a je to citelné i v okamžiku kdy si po zena.cz brouzdáte.

Štítky : Webdesign, Redesign, Zena.cz, Economia, Economia.cz
Poslední změna : 5.4.2016 17:27, Vytvořen : 5.4.2016 17:27, Vydán : 5.4.2016, 3945x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích