Pravidelný občasník originálního humoru

Redesign: České Noviny aneb něco tak pomalého se hned tak nevidí

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 5.4.2016

Dost zvláštní je, jak špatnou odezvu ten web má, zkuste si zobrazit Kontakty (kde nelze očekávat žádné databáze a složité věcí) a zjistíte že to trvá i 30 sekund,


Víte co je problém oněch "nových" zoufale plochých designů? No, že jsou prostě ploché, nudné a o ničem. A nechť mi ČTK promine, nové www.ceskenoviny.cz je přesně takové. Sice mohu chápat, že tak jak je to uděláno se snadno vyřešila responzivnost, ale to pořád neznamená, že by to nemohlo být podstatně lepší. A to, že tenhle design vypadá dobře v mobilu bohužel neznamená, že je to dobře vypadající na počítači. 

Redesign: České Noviny aneb něco tak pomalého se hned tak nevidí

Těžko se i chápe, proč sdílení na Facebook je přes roky starý "sharer", proč sdílení na Twitter otevírá nové okno a proč se ČTK tváří, jako když na sociálních sítích žádné účty nemá (ano, tradičně ukryto do nic neříkajících ikonek v patičce), ačkoliv je má.

Dost zvláštní je, jak špatnou odezvu ten web má, zkuste si zobrazit Kontakty (kde nelze očekávat žádné databáze a složité věcí) a zjistíte že to trvá i 30 sekund, než je to web schopen dodat. Snaha získat rubriku Svět vede k 23 sekundám.

Dost zvláštní je, jak špatnou odevzu ten web má

Při bližším zkoumání zjistíte, že všechno co jde z CloudFlare (CDN) je (pochopitelně) bleskové, ale jakmile má něco dodat samotný server, je to konečná. Z těch 23 sekund čekání na Svět je 16 sekund čekání na HTML stránku jako takovou a 7 sekund čekání na app.js co nejde přes CloudFlare. O chybějících bannerech a jednom CSS raději ani nemluvit.

Štítky : Webdesign, Redesign, Ceskenoviny.cz, ČTK, Flast Design, Responzivnost, Sociální sítě, Rychlost webu
Poslední změna : 5.4.2016 09:53, Vytvořen : 5.4.2016 09:53, Vydán : 5.4.2016, 3732x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích