Pravidelný občasník originálního humoru

Psali z Uberu a dali mi 200 Kč ať se svezu. Rád bych, ale u nás v Praze nejezdí

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 21.1.2016

Uber má jednu z nejjednodušších aplikací pro taxi co jsem prozatím viděl. Má zvládnutou spoustu věcí, včetně cesty jak dokázat získat miliony dolarů od investorů a jak je utrácet za získání trhu. Jenže ...


Taxislužba by měla umožňovat přivolat si taxík tam, odkud zrovna potřebujete jet. Bez ohledu na to, že to místo se jmenuje Hrdlořezy a není to zcela lukrativní rito. Byť je 15 minut od centra Prahy a rozhodně to není žádná okrajová část. Jenže, to by tou "taxislužbou" prostě nesměl být Uber, který prostě do takto zapomenutých části Prahy nejezdí.

Koukám na to dlouhou dobu, na různých místech Prahy se podívám, jestli bych se mohl svézt s Uber. A vycházím mi z toho pár zásadních pravidel.

  • Uber jezdí pouze tam, kde je to lukrativní.
  • Uber jezdí hlavně v době, kdy je to lukrativní.
  • Je snadné se svézt z centra domů, ale dostat se z domova do centra je poměrně dost nereálné

V tomhle není ani nijak zásadní rozdíl mezi UberPOP a UberBLACK. To druhé jsou ty lepší auta o kterých vám ti co s Uber jezdí a berou to jako příznak bytí mezi smetánkou řeknou, že jedině BLACK, že s tou sockou POP nemá smysl jezdit. Byť, tedy, UberPOP bývá dostupnější, než UberBLACK. Ale to je asi pochopitelné. 

Psali z Uberu a dali mi 200 Kč ať se svezu. Rád bych, ale u nás v Praze nejezdí

Uber má jednu z nejjednodušších aplikací pro taxi co jsem prozatím viděl. Má zvládnutou spoustu věcí, včetně cesty jak dokázat získat miliony dolarů od investorů a jak je utrácet za získání trhu. Jenže, pokud je ten trh definován jenom jako střed města a pár kilometrů okolo, tak je to služba  nepraktická. Nepomůže ani to, že pořád posílají ať se svezete zadarmo a dávají vám 200 Kč. Nemám je totiž jak utratit, v Praze prostě Uber moc nejezdí. 

PS: Ano, taxíkem jsem nejel už tak deset a více let, tedy já sám. Před pár lety jsem jel s někým na jednání, ale to nebylo z mého popudu a neplatil ani neřešil jsem to taxi sám za sebe. A jak to tak vypadá, tak ani nikdy brzy nepojedu. 

PPS: Ano, občas se i na konci světa v Hrdlořezích (to je pod Jarovem nebo taky hned vedle Poděbradské, dokonce ještě daleko před Černým Mostem) objeví, že je možné přivolat UberPOP. Přesto mám tu odvahu se domnívat, že ve vzdálenosti nějakých deseti kilometrů od centra Prahy by taxi jezdit mělo. 

Štítky : Uber, Taxi, Taxislužba, Praha, ČR, Česko, Sdílená ekonomika, Podnikání, Mobilní aplikace, Hrdlořezy
Poslední změna : 21.1.2016 09:02, Vytvořen : 21.1.2016 09:00, Vydán : 21.1.2016, 3983x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích