Pravidelný občasník originálního humoru

Když přijde Podzim ...

Autor chlívek (Literární počiny) - vydáno 22.12.2015

Podzim nikdy nesundá kabát. A vy marně přemýšlíte, co se pod nim schovává. Pokud budete milí a slušní, nechá vás naslouchat.


 ... poznáte ho podle dlouhého kabátu a velkého deštníku. Projde okolo vás a vy cítíte tu zvláštní neopakovatelnou podzimní vůni a říkáte si, kde se taková voda po holení dí koupit. Prostě ji musíte mít. Cítíte v ni ty poslední záchvěvy letního slunce.

Pak otevře ohromný deštník a jak ho dá nad hlavu tak pochopíte. Není proti dešti. Začne z něj padat listí. Barevné. Voňavé. Nádherné. Takové ve kterém máte chuť běhat a vyhazovat ho co nejvýš. Ustlat si v něm. Pouštět velké listy po špagátu podzimního draka se vzkazem ke Slunci. Vzkazem, prosíkem, aby ještě vydrželo. Aby nechodilo tak brzy spát. Aby pochopilo jak hodně vám bude chybět na tváři a vlasech.

Podzim nikdy nesundá kabát. A vy marně přemýšlíte, co se pod nim schovává. Pokud budete milí a slušní, nechá vás naslouchat. Záleží kam položíte ucho. Na některých místech uslyšíte šumění listí a tlukot křídel letících ptáků. Jinde slyšíte ticho mysl uspávající mlhy. A na tom jednom jediném místě. Na srdci. Tam zjistíte koho Podzim miluje a koho v srdci přináší. Slečnu Zimu.

Štítky : Literárky, Roční období, Podzim, Zima, Pohádka, Povídání, Jaro, Léto
Poslední změna : 4.1.2016 14:25, Vytvořen : 22.12.2015 09:46, Vydán : 22.12.2015, 3088x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích