Pravidelný občasník originálního humoru

ČTTV vs DVTV? Jak dlouho tohle DVTV ustojí? A nebylo by tam, Petře, něco víc?

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 11.12.2015

Je až překvapivé jak roky starý reklamní spot vypadá stejně jako dnešní ČTTV. Což mi nedá se Petra nezeptat, jestli by tam fakt pro rok 2016 nebylo něco lepšího.


Pokud jste ještě nenarazili na ČTTV neboli Petr Čtvrtníček TV, tak zkuste aktulní Čtvrtníček říká Landovi: "Vy jste sice kouzelník Žito, ale já jsem král Ječmínek".. A zkuste se zamyslet nad tím, co to vlastně je. Čistě teoreticky něco jako satira, čistě prakticky mi není moc jasné, jak dlouho se to udrží. Nikoliv z důvodu toho, že se to dost nevybíravě strefuje kamkoliv. Ale čistě prakticky. Jak dlouho budou lidé ochotní chodit dělat rozhovory v DTVT, když je dost jisté, že je vzápěti vezme Čtvrtníček (ze stejné stáje) a sestříhá.

Když na tohle přišla řeč (už si nevzpomenu s kým) na potlachu po vyhlášení Křišťálové Lupy, říkal jsem na obranu tohoto, že to vlastně může dělat kdokoliv. Kdokoliv může z DVTV vystříhat pár vět, přidat k tomu (Petr ať mi promine, ale myslím si to) křečovitého rádobyvtipného komika a postavit na tom "televizní satarickou show".

Ne, ta otázka na to, jak se bude líbit hostům DVTV to, že je stejná firma vzápětí vykrade a zesměšní ve Čtvrtníčkovi není můj dotaz. Má (možná naivní) představa opravdu je, že protože to přece může udělat každý, tak to nepovažuji za podstatné. Skutečnost je, že asi bude pravdu mít ten, kdo mi tohle na Křišťálové Lupě říkal. Já si navíc myslím, že lidé se kterými dělá Martin Veselovský či Daniel Drtinová rozhovory (a to co dělají se mi hodně líbí) se zesměšňují dostatečně sami.

Nepotřebují Petra Čtvrtníčka aby vypadal jako ještě větší blbci. Násobení blbosti už další potřebný efekt nevyvolává. Ale to je čistě můj pohled. Třeba Petra Čtvrtníčka v nové roli milujete a jste zcela jiného názoru. Pro mě Čtvrtníček skončil před lety v reklamním angažmá.

PS: Vlastně mi na DVTV přeci jenom něco podstatného chybí. EMBED jejich videí, pravě do tohoto ublognutí by se to hodilo.

PPS: YouTube embed umí, takže si pusťte reklamní spot od Vodafone. Je až překvapivé jak roky starý spot vypadá stejně jako dnešní ČTTV. Což mi nedá se Petra nezeptat, jestli by tam fakt pro rok 2016 nebylo něco lepšího.

PPPS: Jo, dobrou silnou satiru by to chtělo. Ale kde je konec České sodě. Té co byla často jiné kafe než ten lógr z ČTTV. Byť už tehdy používal Petr Čtvrtníček totéž co dnes.

Štítky : DVTV, CTTV, Aktualne.cz, Aktuálně, Satira, Petr Čtvrtníček, Martin Veselovský, Daniel Drtinová, Politika
Poslední změna : 11.12.2015 08:53, Vytvořen : 11.12.2015 08:52, Vydán : 11.12.2015, 6057x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích