Pravidelný občasník originálního humoru

Ne, gumičky do vlasů se nevyrábějí z použitých kondomů. Je to jenom hoax

Autor chlívek (Bulvár) - vydáno 5.12.2015

K ověření hoaxu stačí málo, třeba do Google napsat "cdc hoax hair bands china". Narazíte na podstatné množství textů, které se tento hoax snaží vyvrátit.


 Těžko pochopit, co vedlo Primu k vytvoření nesmyslu v podobě Tyto gumičky do vlasů jsou vyrobeny z použitých kondomů a mohou vás nakazit HIV. Nemáte je doma i vy?. Nic než nesmylsný hoax, na který se dá naletět jenom velmi těžko. Ale všimněte si toho, že tvůrce toho textu se vyznačuje použitím "zdroj: facebook", "podle některých zdroj" a následným odvoláním se na "televizní stanici Fox News" ačkoliv skutečným zdrojem je 100% hoax na CDC WARNS: HAIR BANDS FROM CHINA MADE OF USED CONDOMS, COULD SPREAD STD’S.

Ne, gumičky do vlastů se nevyrábějí z použitých kondomů. Je to jenom hoax

K ověření hoaxu stačí málo, třeba do Google napsat "cdc hoax hair bands china". Narazíte na podstatné množství textů, které se tento hoax snaží vyvrátit. V jednom z těch důkladnějších to říkají jasně - falešný zpravodajský web je za vymyšlenou zprávou, že CDC vydalo varování před kondomy zpracovanými do gumiček na vlasy.

DODATEK: Sobota 8:15 ::: Asi neuhodnete co se stalo? Článek zmizel a dělá se, že nikdy neexistoval. Možná by někdy médiím mělo dojít, že tohle už je klasifikovatelné jako šíření poplašné zprávy a trestně stíhatelné? 

DODATEK: Neděle 20:00 ::: Až někdy čistě omylem budete číst něco z Extra.cz, tak pamatujte, jsou tam stejní mimoni a hlupáci, jako výše uvedený autor "článku" na iDnes.cz. Viz Pozor na tyto gumičky do vlasů: Můžou vás nakazit virem HIV!. Tady to ale v zásadě nepřekvapí, je to prostě taková záměrná žumpa. Ale pokud si dobře pamatujete, iDnes má být to "nejdůvěryhodnější zpravodajství".

 

Štítky : FT Prima, iPrima.cz, Hoax, Kondom, Gumičky do vlasů, Novinařina, Žurnalistika, #fail, HIV, Čína, Zpráva, Zpravodajství, Extra.cz
Poslední změna : 6.12.2015 20:13, Vytvořen : 5.12.2015 11:17, Vydán : 5.12.2015, 6449x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích