Pravidelný občasník originálního humoru

Ex machina? Pět hvězdiček z pěti. Ale zůstává příliš mnoho otázek.

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 14.6.2015

Příliš mnoho otázek. Třeba to zda budeme pro AI něco víc nez jenom prostředek na cestě k vyšším cílům. Nebo zda měl pravdu Asimov


Po dlouhe době film. Ex machina super. Miluju roboty a tohle je povedený kousek. Nebude to prdel až vymysli umělou inteligenci. Nebude.

Příliš  mnoho otázek. Třeba to zda budeme pro AI něco víc než jenom prostředek na cestě k vyšším cílům. Nebo zda měl pravdu Asimov a zachrání to tři zákony robotiky. Kdo nakonec bude hlídat aby nekdo právě tyhle zákony proste nevynechal.

A co emoce? Může se robot zamilovat do člověka? A do opačné? Jak se v tomto případe posuzuje nevěra? Je nevěra se robotem skutečnou nevěrou vůči lidskému partnerovi? A co opačně?

Ex machina? Pět hvězdiček z pěti. Ale zůstává příliš mnoho otázek.

Jak do toho všeho zapadne hysterická milenka? Robotické milenka vydírající emocionálně? Nebude snazší manželku nakonec odstranit? Budeme mít k dispozici submisivní (či naopak dominantní) robotické partnery vyhovující perfektně všemu co chceme od vztahu? A bez všech těch nepříjemných věci, které k reálnému životu patři?

Kdy se robot nebo AI dočká téhož jako lidé, tedy nějakého toho určeni lidsko-robotických práv? Je zničeni robota na stejné úrovni jako zabiti?

Bylo by to dost skvěle mít robotického partnera který by mohl mít jakoukoliv podobu. Chovat se tak aby vyhověl všemu co chcete, o čem sníte. Tajným tužbám. Přáním. Zvláštnostem. A vedle toho měl pochopeni, poslouchal a naslouchal. Toleroval. Nezapomínal. Nelhal. Nezkoušel lhát ani jinak manipulovat. Zneužívat vztahu. Závislosti. Vašeho racionálního i iracionálního strachu či slabostí.

Kdy se robot nebo AI dočká téhož jako lidé, tedy nějakého toho určeni lidsko-robotických práv?

No. Fakt nevím. Nevedla by existence AI nakonec k tomu ze by nejprve došlo k poznání toho jak jsou lide parchanty a mistři přetvářet a manipulace? Nedošla by AI nakonec k tomu ze účel světí prostředky a absence jakéhokoliv svědomí a výčitek by nakonec způsobil konec lidstva jako takového?

Kdo ví. Kdo ví.

PS: Omluva za místy chybějící čárky a háčky, psáno na iPadu o půlnoci ve vaně. A na doplňování nějak nemám 100% sílu.

PPS: Source Code in TV and Films je prima Tumblr. A tady se dozvíte co je to za kód v Ex Machina :) 

PPPS: Dvě zajímavá videa na tohle téma jsou k nalezení v Robotický sex? Sex s roboty? Robotická sexualita? 

Štítky : AI, Umělá inteligence, Film, Ex Machina, Robotika, Robot, Technologie
Poslední změna : 14.6.2015 22:10, Vytvořen : 14.6.2015 09:02, Vydán : 14.6.2015, 6973x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích