Pravidelný občasník originálního humoru

Raketoplán stoupá přes mraky. Příběh jednoho obrázku, co ukazuje něco co nikdy nebylo

Autor chlívek (FOTO) - vydáno 5.4.2015


Možná jste následující obrázek už viděli. Šíří se po sociálních sítích, najdete ji na snad stovkách webů. Social Media Guru ho používají jako patřičně motivační. Ukazuje zázraky techniky a lidského umu. Tedy, částečně ukazuje. Skutečnost je tak, že to je velmi povedená fotomontáž a není nic tajného, že to fotomontáž je. Její autor, Richard Silvera, ji vytvořil ze dvou obrázků a dívá se na ni krásně.

Nevěříte? The Sweet Escape obsahuje přímo vysvětlení od autora: This image is a composite of 2 pictures. the picture of the sky and clouds was taken by me from an airplaine, and the shuttle is a picture from NASA. Then the assembly was done in Photoshop & Ligthroom

Celé  je to zajímavé třeba i v tom, že pokud byste fotili raketoplán stoupající takto mraky, tak by to vypadalo podstatně jinak. A můžete to vidět třeba v Incredible Space Shuttle Picture: Is it Real?. Takhle optimálně vypadající fotografie je možná právě jako velmi povedená montáž - mraků a oblohy od Richarda SIlvery a fotky raketoplánu přímo od NASA: 

Štítky : Fotografie, Foto, Raketoplán, NASA, Richard Silvera, Fotomontáž, Příběh
Poslední změna : 5.4.2015 21:42, Vytvořen : 5.4.2015 21:36, Vydán : 5.4.2015, 5775x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích