Pravidelný občasník originálního humoru

Kompletní odpověď Magistrátu města Brna ve věci likvidace nehodících se Stránek na Facebooku

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 10.2.2014

V článku na Lupě je pouze část vyjádření tiskového oddělení, ale při jeho čtení je mi jasné, že tohle je potřeba zachovat celé. Chtěl jsem to nějak detailněji komentovat, ale vycházelo mi z toho něco mezi arogancí, zpupností, zneužíváním pravomoci, ...


Připomeňme co se stalo - před pár dny zmizelo z Facebooku Žít Brno (a ještě další Stránky, viz Žít Brno už na Facebooku nenajdete, podle magistrátu šlo o zneužití loga). A aby toho nebylo málo, tak se ještě Magistrát města Brna snaží cenzurovat Stream.cz (viz Brněnský magistrát je při chuti: chce smazat i „matoucí“ pořad na Streamu).

V článku na Lupě je pouze část vyjádření tiskového oddělení, ale při jeho čtení je mi jasné, že tohle je potřeba zachovat celé. Chtěl jsem to nějak detailněji komentovat, ale vycházelo mi z toho něco mezi arogancí, zpupností, zneužíváním pravomoci, účelovým tvrzením, alibismem a chucpe. Tak to raději už víc komentovat nebudu.

Brno 10. 2. 2014


Facebook zablokoval tři účty kvůli porušení pravidel


Magistrát města Brna učinil kroky vůči třem facebookovým účtům (Brno, statutární město Brno a Žít Brno s podtitulem Oficiální zpravodajský portál Magistrátu města Brna). Již v listopadu 2013 a následně znovu na konci ledna 2014 informoval společnost Facebook o porušování pravidel služby Facebook – porušování práv města Brna k ochranné známce a vydávání se za oficiální účty města Brna.


Rozhodnutí o tom, zda opravdu došlo k porušení pravidel služby Facebook a zda budou využity kroky, se kterými jsou všichni uživatelé sítě seznámeni (včetně možnosti obsah účtů zablokovat), bylo plně v kompetenci společnosti Facebook.


V sobotu 8. února 2014 v 0.33 hodin informovala společnost Facebook prostřednictvím e-mailu kontaktního pracovníka Magistrátu města Brna takto: Obsah vytvořený třetí stranou nebo uživatelem, který jste nám nahlásili a který porušoval naše Prohlášení o právech a povinnostech, jsme odebrali nebo jsme k němu zablokovali přístup. Na základě této akce považujeme problém týkající se duševního vlastnictví z tohoto reportu za vyřešený“.


Současně společnost Facebook sdělila, že oznámila druhé straně zablokování účtu, a to až do doby, než se druhá strana domluví s Magistrátem města Brna a problém vyřeší. V případě, že zmíněné účty nebudou porušovat pravidla služby Facebook – tedy vydávání se za účty města Brna a porušování práv ochranné známky města Brna –, Magistrát města Brna navrhne společnosti Facebook odblokování obsahů těchto účtů.


Podle názoru Magistrátu města Brna došlo u zmíněných účtů k porušení čl. 4.1 Prohlášení o právech a povinnostech („bez povolení nevytvoříte účet pro nikoho jiného“) a čl. 5.5, který zakazuje porušování práv k duševnímu vlastnictví jiných osob („pokud budete opakovaně porušovat práva k duševnímu vlastnictví jiných osob, deaktivujeme vám účet [při splnění patřičných podmínek]“). Ochranná známka města Brna je registrována u Úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu EU pod č. CTM 005294641 a je dostupná zde: https://oami.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/005294641.


Magistrát města Brna hájil oprávněné zájmy města Brna a odmítá nařčení z cenzury stejně jako časové propojení daného kroku s projednávanou Aktualizací Územního plánu města Brna, jak zaznělo v některých médiích.


PhDr. Soňa Haluzová

Tiskové středisko MMB

e-mail: tis@brno.cz

www.brno.cz

 

Štítky : Facebook.com, Sociální síť, Cenzura, Brno.cz, PR, Komunikace, #fail, Magistrát města Brna, Žít Krno
Poslední změna : 10.2.2014 19:31, Vytvořen : 10.2.2014 19:27, Vydán : 10.2.2014, 9573x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích