Pravidelný občasník originálního humoru

Dočetl jsem: Konec prokrastinace od Petra Ludwiga

Autor chlívek (Literární počiny) - vydáno 31.5.2013


Konec prokrastinace od Petra LudwigaNemám moc ve zvyku psát knižní recenze, aspoň ne v době, která už nepřeje klasickému blogování. Tedy něčemu, co je skvělá prokrastinace. Ale dočetl jsem Konec prokrastinace od Petra Ludwiga a rozhodl se chvíli prokrastinovat právě tím, že k tomu napíšu pár odstavců. Nedalo mi to, zejména poté co jsem před pár týdny dočetl Ticho od Susan Cain. A nemohu se tak ubránit srovnávání.

Napsat knihu je těžké, něco málo o tom vím, byť asi nejsem ten nejpovolanější. Doba kdy jsem napsal těch prvních sedm knih už je hodně let zpět. A ta poslední, ta vznikala s Lenkou Eckertovou a nemohl jsem ji přece zklamat. A ta jedna co mám pořád napsat pro Albatros Media? Ta ještě pořád čeká na napsání. Z Ticha jsem byl nadšený, četl jsem to skoro nonstop a nemohl jsem přestat. Proto mám trochu rozporuplné pocity z Konce prokrastinace.

Myslím, že se Petr Ludwing hodně snažil, ale špatně se to čte. Mně samozřejmě, to neznamená že nebudou lidé, kterým se to bude líbit bez výhrad. Já ty výhrady mám. Věcně a "návodově" je tak knížka skvělá. Má velmi pěkné zpracování, zajímavý format, poutavou grafiku. Obsahuje všechno co má. Čísla, postupy,  návody.

Petr Ludwing: Konec prokrastinacePostrádá ale příběhy - to, čím nejvíce vynikalo Ticho, tady je jenom v nesmělých pokusech. A tam kde vypadají slibně (třeba "farmaceutická firma"), tam končí skoro dříve než začnou. Je to pro mě poučení, musím se pokusit knížku o bloggingu psát hodně v příběhové podobě. Aby se to dalo číst. Abych se čtenář nenudil, nepřeskakoval stránky. A musím si dát i pozor na to, aby se některé věci příliš neopakovaly (str: 204-205 opakující se na str. 206 například), protože to je jedna z věcí, která mě několikrát příliš praštila do očí.

Musím si i ohlídat, aby seznam zdrojů neměl desítky stránek a nebyl na konci knihy. Nejenom že mi při každém číslíčku odkazujícím na zdroj chyběl onen zdroj přímo na čtené stránce, ale když jsem dorazil na "konec knihy" a uviděl desítky dalších stránek jen se seznamem zdrojů, tak mi to přišlo jako trochu "podvod na čtenáře".

Milý Petře,

myslím že Konec prokrastinace je fajn knížka. Doporučím ji komukoliv dalšímu, ale přijde mi spíš jako učebnice, než jako knížka. Prostě se u ní špatně prokrastinuje, což je jeden z průvodních jevů čtení učebnic. Ne, nic v ní nechybí, je vyčerpávající, dává řadu skvělých návodů, píše o všem možném i nemožném s čím jsem se v boji s prokrastinací setkal. Ale špatně se čte. A já jsem utíkal prokrastinovat někam jinam.

Ale díky za to, že byla napsána a vydána. Líbíla se mi.

PS: Pokud byste někdo Konec prokrastinace chtěl, rád ho předám dál. Musíme si to ale být schopni někde v Praze předat, to je zásadní omezení. Takže se kdyžtak ozvěte. Ač mám drobné výhrady, tahle knížka může být hodně užitečná. A je dobře, že byla napsána.

Štítky : Kniha, Recenze, Prokrastinace, Petr Ludwig, Konec prokrastinace, Melvil.cil
Poslední změna : 10.2.2015 08:24, Vytvořen : 31.5.2013 11:22, Vydán : 31.5.2013, 32505x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích