Pravidelný občasník originálního humoru

Pooh.cz bude deset let, neuvěřitelné

Autor chlívek (O obyvatelích) - vydáno 13.9.2012


Pokud vezmu jako den zrození www.pooh.cz článek s nejstarším datem, tak je to 26. září 2002. Za těch deset let (neuvěřitelné) se na POOH.CZ nahromadilo přes 10 tisíc blognutí. Stovky jich už na POOH.CZ nejsou, zmizely poté, co přestali blogovat lidé, kteří na POOH.CZ začínali. Řada z nich zmizela z blogosféry zcela, někteří zachovávají svoji internetovou identitu někde jinde. Pryč je Kostěj a Mahulena, pryč je dětsky naivní Darkmaster. Pozůstatky zůstávají po Mishakovi, George K., skvělé Aktovce-X, neméně skvělé Plavovlásce i pár dalších lidech, jejichž "pozůstatky" na Pooh.cz zůstávají. A protože jich bylo pár desítek, už je ani nedokážu vyjmenovat. A na některé si sice pamatuji, ale zaboha si nevzpomenu na jejich přezdívky.

Pryč je ale nakonec (a často si říkám, že bohužel) éra klasických blogů, tak jak tomu bylo právě  před těmi deset lety. Blosféra se prostě proměnila. Ti co psali tehdejší blogy jsou o deset let starší. A desetiletí přináší to, že se jim v řadě případů markantně změnily životy. Rád bych o některých z tehdejších lidí na vznikajícím POOH.CZ napsal víc, ale ty jejichž osudy znám nejsou bez jejich přispění (a hlavně svolení) příliš snadno zveřejnitelné. Takže, přátelé z doby před deseti lety, pomozte mi, pošlete pár odstavců o tom, jak jste se těch deset let měli, jak se změnil váš život. Třeba  to bude dnešní čtenáře, lačné hlavně bulváru, zajímat.

  • Dadriva blogger (anebl KFL, se kterým jsem v kontaktu stále) má svůj vlastní "nekrolog" z roku 2009 na místě, kam se později přestěhoval, čtěte v R.I.P. Dadriva (2000 - 2009)

Každopádně. 26. září 2012 to bude deset let, co vznikl POOH.CZ. Jeden z prvních blogovacích systému v ČR i jeden z prvních a největších "blogů" v ČR. A deset let mi pomáhá "vypouštět páru" a řešit nutkavé grafomanské choutky. Díky všem, kteří se během těch deset let na POOH.CZ stavili a přispěli. A taky poděkování dřívějšímu Exploreru (kam se POOH.CZ přestěhoval v roce 2004) a dnes CZECHIA.COM, protože bez jejich podpory bych tohle monstrum neprovozoval, nedoplatil bych se.

 

Štítky : POOH.CZ, Výročí, Blog, Blogosféra|
Poslední změna : 13.9.2012 12:21, Vytvořen : 13.9.2012 08:33, Vydán : 13.9.2012, 6154x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích