Pravidelný občasník originálního humoru

Už vloni v říjnu IFPI slibovalo žalobu na Uloz.to. A kde nic, tu nic.

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 31.1.2012


 Podle Aktuálně.cz čekal jedno z nejznámějších českých úložišť soud (První velká žaloba kvůli pirátství: Uloz.to čeká soud) již vloni v říjnu. Žalobu měla podat česká pobočka Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI), které zjevně nestačilo opakované ujišťování provozovatele, že "nelegální" obsah na základě upozornění maže. 

 

Žikovská vloni v říjnu tvrdila "Vymysleli jsme něco nového. Detaily ale prozradíme až ve chvíli, kdy bude žaloba podaná." a v článku je citováno, že se žalobu chystají podat "příští týden". A citována byla i "změna strategií" od stávajícího žalování a stíhání jednotlivců na zátah proti úložištím.

Uloz.to dlouhodobě své služby přirovnává k službě pošty. Uvádějí, že poskytují platformu pro ukládání a sdílení dat a co si mezi sebou uživatelé vymeňují, je podle Uloz.to jejich věc a jejich odpovědnost. Jejich přirovnání sice trochu kazí skutečnost, že v obsahu "zásiletk" této pošty je možné volně vyhledávat, ale vidět toto zdůvodnění u soudu by jistě bylo zajímavé.

Už v říjnu jsem to komentoval v článku Uloz.to prý míří k soudu, prý ho tam dá IFPI. Těch prý je moc a podivoval se nad nadměrným výskytem "prý" v článku. A ajhle, máme o další tři měsíce později a slova IFPI se proměnila jenom v tradiční prázdnotu. 

Štítky : Internet, Pirátství, Autorské právo, Uloz.to, Hudba, Film, Žaloba, IFPI|
Poslední změna : 31.1.2012 16:40, Vytvořen : 31.1.2012 16:39, Vydán : 31.1.2012, 9494x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích