Pravidelný občasník originálního humoru

Hudební průmysl je zodpovědný za vznik i zachování pirátstvi. Tečka.

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 20.1.2011


IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) už zase pláče a obviňuje pirátství. Prý hudební průmysl za posledních sedm let ztratil třetinu své hodnoty. Příjmy z digitální hudby za posledních sedm let vzrostly 1000%, celkově hudební průmysl třetinu své hodnoty ztratil.

"While record companies are innovating and licensing every viable form of music access for consumers," říká CEO IFPI Frances Moore, "the music industry is still haemorrhaging revenue as a result of digital piracy."

Ach ten prokletý hudební průmysl co krvácí jako důsledek digitálního pirátství. Frances Moore možná také krvácí, do mozku, proto nedokáže mozek použít, zapnout a dojít k jasnému závěru. Hudební průmysl je zodpovědný za vznik pirátství. A hudební průmysl je zodpovědný i za jeho stálou existenci.

Vadí mi situace, kdy mě hudební a filmový průmysl nutí krást, abych se mohl podívat na něco, za co bych ochotně zaplatil. Co takhle je dát všechny k soudu, za návod a napomáhání trestnému činu?

Až hudební průmysl pochopí, že spotřebitel si chce mít možnost svobodně (kdykoliv a kdekoliv) koupit jakoukoliv (odkudkoliv) hudbu (ale i video), tak konečně přestane existovat důvod pro pirátství.

Jak rád bych si na iTunes koupil hudbu, když už jsem si koupil nějaký ten Apple "přehrávač". Nemůžu, iTunes není v této části světa dostupné. Jak rád bych se podíval na nejnovější Star Gate (a řadu dalších filmů či seriálů). Nemohu, protože buď to není vůbec možné, nebo opět, žiji ve "špatné" části světa. Hudbu a film si chci stáhnout a přehrávat na čemkoliv, co toho je schopné. Počítač, iPad, Android, DVD přehrávač a televize. Nezajímají mě hloupé nápady hudebního průmyslu. Mám peníze v peněžence, poptávám zboží a hudební a filmový průmysl mi ho dlouhé roky odmítá prodat.

Dělá maximum pro to, abych si nemohl koupit to, za co jsem ochoten zaplatit. Stejně jako miliony a miliony dalších lidí. A dělá také všechno proto, abych si spustil nějakého P2P klienta nebo zašel na nějaký ten "pirátský" web. A tam si v klidu, v pohodě a bez omezení získal to, za co bych klidně těch pár desítek až stovek korun zaplatil.

Štítky : Piráství, IFPI, Autorské právo, Hudba, Film, P2P|
Poslední změna : 20.1.2011 19:42, Vytvořen : 20.1.2011 19:29, Vydán : 20.1.2011, 13847x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích