Pravidelný občasník originálního humoru

Chvíli jsem nevěřil, že by Svěrák a Uhlíř mohli takhle propagovat zločineckou OSA

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 18.1.2011


Na webu Pirátských novin můžete narazit na Svěrák: „Tvůrci“ budou stát za OSA!. Přivede vás na oficiální věstník OSA (PDF) kde na stránce 19 můžete vidět rozhovor se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem. Je děsivý, jak vystřižený z PR dílny (co také od OSA čekat). Chvíli jsem koketoval s myšlenkou ve stylu "to snad není reálné, tuhle zvrácenost si musel někdo vymyslet".

Špatná zpráva je, že si tu zvrácenost nikdo nevymyslel. Mluvil jsem se Zdeňkem Svěrákem, potvrdil mi, že rozhovor je skutečný. Pirátské noviny to komentují slovy "Každá věta zakončená rezolutním vykřičníkem, zapálené proklamace, podsouvané odpovědi... ". Osobně bych měl i peprnější odpovědi. Ale asi si je nechám pro sebe. Je mi ale líto, že lidé jako Svěrák a Uhlíř se propůjčují k propagaci takové organizace jako je OSA.

Možná by Zdeněk Svěrák jednou měl zajít na Valné shromáždění OSA a zkusit zjistit, jak vlastně hlídá duševní vlastnictví. A zejména jak (a komu) rozděluje peníze (nápověda zde). Nakonec, 24.května 2011 bude mít příležitost. Mohl by si napravit pošramocenou reputaci.

 A ne nadarmo se téhle organizaci říká OSA ZLA.

Štítky : OSA, Ochranný svaz autorský, Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Autorské právo, Pirátské noviny|
Poslední změna : 18.1.2011 16:13, Vytvořen : 18.1.2011 16:13, Vydán : 18.1.2011, 12866x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích