Pravidelný občasník originálního humoru

Sociální inženýrství v praxi - Tweet Cloud

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 24.9.2010

Na tenhle příklad je dobré se kouknout, je poměrně dost chytrý. Otázka je, jestli se někdy dozvíme, kolik hloupých uživatelů Twitteru dobrovolně odevzdalo svojí e-mail adresu (mimo jiné první krok k hacknutí Twitter účtu).


Vygenerovat si mrak z vlastních příspěvků na Twitteru je lákavé - Tweet Cloud na http://tweetcloud.icodeforlove.com/ to nabízí a funguje to rychle a spolehlivě. Až na jeden zásadní zádrhel. Po klasickém schválení přístupu aplikace k vašemu Twitter účtu se objeví poněkud zvláštní pokračování.

Sociální inženýrství v praxi - Tweet Cloud

Velmi chytré - jste v procesu oveřování přístupu k vašemu Twitter účtu, objeví se požadavak na "potvrďte vaši e-mail adresu". A v daný moment to vypadá jako součást procesu oveření od Twitteru. Přitom jde o sociální inžernýrství Tweet Cloud webu. Kolik lidí asi Tweet Cloud svěřilo svůj e-mail - ten e-mail, který je jedním z kroků, které mohou vést k hacknutí Twitter účtu. A kolik z nic bylo inteligentních a kliklo na SKIP?

Štítky : Internet, Webdesign, Security, Sociální inženýrství, Social engineering, Tweet Cloud, Twitter.com, Hack, Chac Scira|
Poslední změna : 24.9.2010 07:39, Vytvořen : 24.9.2010 07:39, Vydán : 24.9.2010, 8391x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích