Pravidelný občasník originálního humoru

GOG.COM, očekávatelně, nekončí. Byl to jenom marketingový trik

Autor chlívek (Gaming, online, ...) - vydáno 23.9.2010

Konec GOG.COM vyvolal bouřlivou reakci hráčů. A hlavně médií. Jen máloktérá se nenechala nachytat a vyjádřila pochyby. A ejhle, GOG.COM se "omlouvá" a marketingový trik je vysvětlen. Pro některé trik, pro některé podvod. Baldur's Gate je prý to, co má vyvážít tenhle poněkud rozpačitý pokus o zviditelnění.


Stokrát opakovaný vtip přestává být vtipem. Stejně jako už není vtipné předstírat, že webová služba byla hacknuta. Nebo, jako v případě www.gog.com (Good Old Games) předstírat, že za nevyjasněných podmínek a pod "hrozbou čehosi" (ještě navíc souvisejícího s DRM) jste nuceni službu ukončit (viz R.I.P GOG.COM - zahubilo DRM-free hry právě DRM? Nebo jde o marketingový trik?).

GOG.COM, očekávatelně, nekončí. Byl to jenom marketingový trik

GOG.COM bude dnes znovu špuštěno, jak ti chytřejší předpokládali. Nové fíčury, nové hry, ale ve skutečnosti nejspíš nic opravdu nového a revolučního. Uzavření webu byl marketingový trik, nebo spíše "takový malý podvod".

First of all we would like to apologize everyone who felt deceived or harmed in any way by us closing down GOG.com without any warning and without giving access to your games. We apologize for that from the bottom of our hearts!

Now it's time we put an end to all the speculations once and for all. It’s true that we decided that we couldn't keep GOG.com the way it was… so we won’t. As you probably know by now, GOG.com is entering its new era with an end of the two-years beta stage and we're launching a brand new GOG.com with new, huge releases.

The new GOG.com will launch at 8.00 a.m. EDT (2 p.m. CET). Later today we'll provide you here with 4 videos where you'll find all needed information about the current events, as well as news on the new GOG.com, the upcoming big releases and the summary of the last two years.

PCGamer.com má k dispozici detailnější vyjádření provozovatele a příslib rozhovoru.

“First of all we’d like to apologize to everyone who felt deceived or harmed in any way by the closedown of GOG.com. As a small company we don’t have a huge marketing budget and this why we could not miss a chance to generate some buzz around an event as big as launching a brand new version of our website and even more important, bringing back Baldur’s Gate to life!

We believe this title was extremely expected by all our users and PC gamers in general. It would have made no sense to announce it in a typical plain corporate way. Our aim at GOG is to promote the greatest DRM-free PC classics ever in a creative way and allow people to escape from the usual boring mainstream marketing. We are also gamers and this is why we played a bit with this announcement.

Once again, we apologize for any harm we might have caused and we do hope people will keep the essence of our message in mind: GOG is doing things differently than elsewhere and yes, Baldur’s Gate is finally back (with more great releases to come)! We are working hard to provide users with much fun, so do expect some great surprises until Christmas.”

Ano, GOG.com se omlouvá všem těm kdo se citili podvedení či poškození. Prý nemají velký marketingový rozpočet, takže nemohli nevyužít šanci, který by vyvolala nějaký ten poprask. A jedním z důvodu je prý i uvedení Baldur's Gate - něco "takového" prý nelze oznámit typickým způsobem.

Rozpačitý pocit zůstává, GOG.com nejspíš nepochopili, co jejich svérázný marketingový pokus vyvolá a způsobí. Média sice naskočila na rozjetý vlak, hráči a uživatelé ale už tak spokojení nejsou.

Štítky : GOG.COM, CD Projekt, Marketing, Internet, Obchod, Hra, Počítačová hra, Hoax|
Poslední změna : 23.9.2010 08:42, Vytvořen : 23.9.2010 08:42, Vydán : 23.9.2010, 9869x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích