Pravidelný občasník originálního humoru

R.I.P GOG.COM - zahubilo DRM-free hry právě DRM? Nebo jde o marketingový trik?

Autor chlívek (Gaming, online, ...) - vydáno 20.9.2010

Něco se děje okolo GOG.COM - naznačovaly tomu tweety z předchozích dnů. A včera se GOG.COM odmlčelo. Good Old Games už není, po internetu zavládla panika.


GOG.COM aneb Good Old Games je poměrně hodně známý internetový obchod společnosti CD PRojekt - jak název napovídá, prodává a šíří "staré dobre hry". A co bylo doposud nejpodstatnější a nejzajímavější - za rozumné peníze je nabízel bez DRM.

"Sometimes it's really hard being DRM-free... hard to keep things the way they are and keep management and publishers happy :(" se objevilo na @GOGcom 17. září. 

O pár dní později už www.gog.com přestalo existovat, jediné co najdete, je "omluva".

Dear GOG users,

We have recently had to give serious thought to whether we could really keep GOG.com the way it is. We've debated on it for quite some time and, unfortunately, we've decided that GOG.com simply cannot remain in its current form.

We're very grateful for all support we've received from all of you in the past two years. Working on GOG.com was a great adventure for all of us and an unforgettable journey to the past, through the long and wonderful history of PC gaming.

This doesn't mean the idea behind GOG.com is gone forever. We're closing down the service and putting this era behind us as new challenges await.

On a technical note, this week we'll put in place a solution to allow everyone to re-download their games. Stay tuned to this page and follow us on Twitter and Facebook for updates.

All the best,
GOG.com Team

O nic moudřejší nebudete z @GOGcom, který aktuálně říká -  "The official statement from GOG's management about the situation will be announced soon. We'll have more details about this tomorrow."

Děje se skutečně něco?

Děje se skutečně s GOG.COM něco závažného? Nebo jde jenom o chytrý marketingový tah - vyvolání zájmu médií. Mohl by se hodit. Na 23.září CDP plánuje tiskovou konferenci.

Štítky : GOG.COM, CD Projekt, Marketing, DRM, DRM-free, Internet, Obchod, Hra, Počítačová hra
Poslední změna : 20.9.2010 08:48, Vytvořen : 20.9.2010 08:41, Vydán : 20.9.2010, 8608x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích