Pravidelný občasník originálního humoru

Nejhorší zákazník McDonaldu - další SCAM na Facebooku

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 10.8.2010

S důležitým poučením - pokud už chcete zkoušet neznámé a pochybné aplikace, čtěte bedlivě jaká práva po vás aplikace chce. "Worst McD's Customer" jich požadovala docela dost, včetně práva správy Facebook Pages, které vlastníte.


"OMG the worlds worst mcdonalds customer (shocking video must see)" je jasné poznávací znamení dalšího pokusu o podvodnou aplikaci, která si vyžádá od uživatele přístup k jeho zdi a začne spamovat odkazem na sebe sama. Pokud tedy kdokoliv z vašich přátel něco podobného ve svém profilu, můžete mu pogratulovat. Selhal v základním inteligenčním testu.


"Post to my Wall" je právo, které je pochybným aplikacím lepší nepovolovat

Jak ale můžete vidět z obrázku, aplikace získává i další problematická práva - "Access my data any time" (přístup k informacím o vás i v okamžiku, kdy aplikaci nepoužíváte) a hlavně "Manage my Pages" (právo vydávat se za kteroukoliv z vašich Facebook Pages). Aplikace s názvem "Worst McD's Customer" už na Facebooku nicméně neexistuje - řádila několik hodin, než byla Facebook zrušena.

Štítky : Facebook.com, McDonalds, Podvod, Scam, Sociální inženýrství, Sociální síť, Bezpečnost, Soukromí, Ochrana soukromí, Facebook aplikace, Facebook Page, Facebook strána, MUSTREAD
Poslední změna : 10.8.2010 08:16, Vytvořen : 10.8.2010 08:14, Vydán : 10.8.2010, 15963x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související články