Pravidelný občasník originálního humoru

Blizzard chce v diskuzních fórech skutečná jména a příjmení. Šílenství v praxi

Autor chlívek (Gaming, online, ...) - vydáno 8.7.2010

Každá firma jednoho jde dojde do momentu, kdy udělá hloupou a fatální chybu. Důvodem bývá buďto jistá míra zoufalství nad nějakou situací. Nebo jistá míra pocitu božství a neomezené moci. Blizzard se jedné takové fatální a hloupé chyby právě dopouští.


Těžko říct, jestli je Blizzard zoufalý z úrovně "anonymních" diskuzních fór. Nebo jestli se v rámci RealID mánie dostal do momentu pocitu božství, nastalo chvilkové zatmění a pokouší se přepsat dějiny a dostat do síně slávy. Jedno je jisté - oznámení o povinném zavedení viditelných skutečných jmen a příjmení v diskuzních fórech vyvolalo nebývalou reakci hráčů World of Warcraft i StarCraft II. Nebývalou v tom, že nesouhlasná vlánka mají desítky tisíc reakcí. A Blizzard to schytává vrchovatě i v médiích.

Ale nejprve ofišl oznámení, než se vydám tuhle záležitost komentovat a blíže dokumentovat.

The first and most significant change is that in the near future, anyone posting or replying to a post on official Blizzard forums will be doing so using their Real ID -- that is, their real-life first and last name -- with the option to also display the name of their primary in-game character alongside it. These changes will go into effect on all StarCraft II forums with the launch of the new community site prior to the July 27 release of the game, with the World of Warcraft site and forums following suit near the launch of Cataclysm. Certain classic forums, including the classic Battle.net forums, will remain unchanged.

The official forums have always been a great place to discuss the latest info on our games, offer ideas and suggestions, and share experiences with other players -- however, the forums have also earned a reputation as a place where flame wars, trolling, and other unpleasantness run wild. Removing the veil of anonymity typical to online dialogue will contribute to a more positive forum environment, promote constructive conversations, and connect the Blizzard community in ways they haven't been connected before. With this change, you'll see blue posters (i.e. Blizzard employees) posting by their real first and last names on our forums as well.

Ve stručností - Blizzard se rozhodl, že s uvedením Cataclysm rozšíření se v diskuzních fórech na WoW webech bude diskutovat s použitím realných jmen a příjmení (nemá vcelku problém to udělat, u většiny hráčů tyto informace ví, byť doposud byly skryty coby privátní). Stejně tak se to bude týkat fór StarCraft II, jakmile hra bude na trhu.

Blizzard si samozřejmě naběhl - zveřejňovat reálná jména hráčů, kteří si to nebudou přát, je plivnutí do tváře a ignorování soukromí. A může mít velké následky - s pomocí Internetu je totiž možné dohledat až příliš mnoho informací, které může někdo s nepříliš dobrými úmysly zneužít. Nemluvě o hackerech a prodejcích herní měny - ti už tak denně vykrádají účty tísíců lidí s pomocí podvodných mailů, prolamování se do účtů odhady hesel a řadou dalších pomůcek (včetně virů a keyloggerů).

Jako obvykle zde platí, že Blizzard pět let prakticky ignoruje kriminální aktivity (krádeže účtů, čísel kreditních karet, hacking) a své úsilí zaměřuje směrem, který je irelevantní. A dělá to způsobem, který je nebezpečný a nesmyslný. A v praxi to nakonec ukázal jeden z administrátorů Blizzardu - zveřejnil své skutečné jméno a příjmení ve snaze "ukázat jak to je bezpečné".

Během několika okamžiků se v reakcích objevily další detaily o něm, včetně jeho Facebookového profilu, bydliště, jména rodičů a možná dokonce i čísla mobilního telefonu.

Jedno je jisté. Zavedením skutečných jmen se jistě sníží míra spamu, sprostoty a útoků v Blizzard diskuzních fórech. Co je ale také jisté, výrazně se sníží používání těchto fór - pokud Blizzard svůj šílený plán uskuteční, stanou se fóra místem, kam řada hráčů (a má jich celosvětově přes 15 milionů) přestane jakkoliv přispívat. Což na druhou stranu nebude žádná škoda - jako každá veřejná fóra tohoto rozměru, i tato mají jenom velmi omezenou praktickou použitelnost. A co se může také lehce stát?  Vytváří se prostor pro vznik nezávislého fóra, které bude dodržovat pravidla soukromí - a aktivní a "užiteční" hráčí se mohou přesunout tam.

V předchozím odstavci je jedna důležitá maličkost - nikdo nikoho nenutí používat fóra na Blizzard webech. Blizzard is tedy s těmito fóry může dělat co chce, včetně nesmyslného a hloupého požadavku na používání reálných jmen a příjmení. Pokud hráč něco takového nechce, postačí aby se zdržel vkládání čehokoliv do Blizzard fór. Internet nabízí nepřeberné množství podstatně lepších míst, kde je možné získávat informace i pomoc ohledně hraní.

Štítky : WOW, Blizzard, Blizzard Entertainment, RealID, World of Warcraft, StarCraft, StarCraft II, Soukromí, Ochrana soukromí, Internet|
Poslední změna : 8.7.2010 08:36, Vytvořen : 8.7.2010 08:36, Vydán : 8.7.2010, 12707x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích