Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook stránka POOH.CZ zrušena bez uvedení důvodů a nemám přístupný účet * AKTUALIZOVÁNO

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 15.6.2010

Příběh toho, jak Facebook zablokuje účet bez udání důvodu - přičemž velmi pravděpodobně to udělá proto, že zrušil stránku, kterou sám automaticky vytvořil. A na závěr připomínka jednoho staršího tématu - Facebook je pro podnikání trochu jako ruská ruleta


Your Page "* POOH.CZ *" has been removed for violating our Terms of Use. A Facebook Page is a distinct presence used solely for business or promotional purposes. Among other things, Pages that are hateful, threatening, or obscene are not allowed. We also take down Pages that attack an individual or group, or that are set up by an unauthorized individual. If your Page was removed for any of the above reasons, it will not be reinstated. Continued misuse of Facebook's features could result in the permanent loss of your account.

 

Takřka v přímém přenosu teď můžete sledovat jakým způsobem funguje Facebook. Bez jakéhokoliv varování, bez vyrozumění o důvodu, zmizela z Facebooku POOH.CZ stránka (Page) používaná jako doplňkové médium k tomuto blogu. Zároveň s tím jsem přišel o přístup na Facebook - žádný důvod, žádné vyrozumění, klasicky nic.

První dodatek

"POOH.CZ *" "odstraněná" Facebook je mimochodem Facebookem nesmyslně vytvořená stránka vlivem Like buttonku. Začíná to být velmi zábavné. A podle všeho nejde stránky z www.pooh.cz sdílet na Facebooku - nějaka dobrá duše možná POOH.CZ nahlásila Facebooku opakovaně jako závadný. Je to jedna z oblíbených metod toho, jak znepříjemňovat život a likvidovat konkurenci.

Facebook cenzura v praxi
Zdroj: Facebook nemá rád, když se píše, že vyhazuje uživatele?

Druhý dodatek (23:03)

K té "POOH.CZ *" (všimněte si té hvězdičky, já jsem si jí také poprvé nevšiml) Page jedna zajímavá poznámka - pokud implementujete Open Social od Facebooku, tak zjistíte, že nepochopitelně zákládá Pages nejenom pro "web" na kterém Open Social je, ale dokonce i pro (některé) jednotlivé stránky z toho webu. Na tom jejich oznámení je absurdní hlavně to, že smazali právě tu stránku, kterou SAMI založili. Původní "POOH.CZ" (zatím) stále existuje (a dokud bude, tak bude vidět v boxu vpravo nahoře).

Facebook generated Page - automatically Open Graph from Facebook is creating pages for you automatitically

Open Graph implementace vytváří automaticky Facebook Pages

Příklady dalších Pages, které Facebook vytvořil autoamticky

Co se zablokování účtu týče, tak žádný mail nedostanete - při přihlášení vás to nepustí a můžete odeslat "dovolání" formulářem. Následně vám přijde e-mail - na ten musíte odpovědět abyste potvrdili, že ten účet opravdu patří k vašemu mailu. Což je popravdě velmi zábavné "bezpečnostní opatření" (FB tomu tak opravdu říká).

Z praktických zkušeností jiných lidí vím, že tvrvá běžně i několik dní, než se někdo uráčí reagovat dál. A také vím, že se nikdy nedozvíte důvod, proč vám účet zablokovali.

Třetí dodatek (07:14, 16.6)

Ne nemám účet zpět. Stejně jako nemám ze strany Facebook žádnou další reakci. Jakkoliv to zevnitř Facebooku vypadá, že můj účet existuje. Dokonce to tak vypadá i zvenčí, ale na účet se nelze přihlásit - lze si vyžádat změnu hesla. Dorazí mail s kódem pro reset, ale nové nastavení hesla není možné.

Čtvrtý dodatek (07:27, 16.6)

Účet je přístupný, reset hesla se povedl, od Facebooku stále ani slovo (a omluvu nečekám, Facebook se neomlouvá ani za zrušení účtů a aplikací firem, které za to zaplatily stovky tisíc korun - příkladů z praxe je v ČR už několik).

Mimochodem,ale opravdu jenom mimochodem. Pokud si přečtete Facebook je pro podnikání trochu jako ruská ruleta (vyšlo ve Strategii, 8/3/2010), tak asi zjistíte, že je zbytečné se mi pokoušet "vysvětlovat", že Facebook je přece pro podnikání nevhodné místo. Vím to. Ale jediné co s tím mohu dělat je, že na to budu upozorňovat všude,  kde je to jen možné. Včetně mých kurzů pro Dobrý Web - tam je tomu věnováno hodně.

Články k tématu jinde

Štítky : Facebook.com, Sociální síť, Soukromí, Šlendrián, Facebook Stránka, Facebook Page, MUSTREAD|
Poslední změna : 17.6.2010 16:55, Vytvořen : 15.6.2010 18:50, Vydán : 15.6.2010, 30855x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích