Pravidelný občasník originálního humoru

"Banánový" Facebook je sranda. Aplikační spam přátelům je problém

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 16.1.2010


"Banánový" Facebook je sranda. Aplikační spam přátelům je problém

Můžeme být vcelku rádi, že Banán má jenom na zakládání nesmyslných skupin. Sice do nich dostane pár set tisíc lidí, ale skutečný užitek z nich moc mít nebude. Tedy aspoň doufejme, že případný kupec bude dostatečně inteligentní, aby chtěl vidět historii těch skupin a stránek. Případně může Banán zkusit spam na uživatele (velmi pravděpodobně to k tomu povede) a lákat je na web - tam samozřejmě nějaký ten úspěch mít bude, ale to už je opravdu jenom blbost lidí, že se nechali do něčeho takového vlákat.

Horší by to bylo, kdyby se Banán dokázal vzdělat natolik, že by si pořídil nějakou aplikaci. Tam  by totiž mohlo dojít k tomu, s čím má  problém ten "velký" emerický, ale taky banánový, Facebook. V nové verzi stream API totiž neexistuje možnost jak zablokovat aplikaci možnost vkládat věci na Wall vašich přátel. Zatímco přátelům vkládání na Wall (Zeď) zakázat můžete, jejich aplikace to mohou dělat volně. A rovnou musím upozornit, že tímto způsobem masivně spamuje jedna z aktuálně nejrozšířenějších aplikací - Pillow Fight.

Zajímavé je nakonec i to, že původně by se podobný spam dostal nejspíš do notifikaci (Notifications). Ale čerstvé změny v API Facebooku mu nejspíš umožnily dostat se někam, kam by vůbec neměl. A zároveň je tu jedno poučení - Facebooku nemůžete věřit, že neudělá změny, které nepůjdou proti uživatelům. Před pár týdny to bylo otevření jejich účtů veřejnost, aniž by to chtěli. Teď je to nové API, které umožňuje spamovat jako nikdy předtím.

Štítky : Facebook.com, Sociální síť, Facebook aplikace, Spam, Bezpečnost, Soukromí, Pillow fight
Poslední změna : 16.1.2010 09:53, Vytvořen : 16.1.2010 09:53, Vydán : 16.1.2010, 12272x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích