Pravidelný občasník originálního humoru

Evergreen - placení poplatků za televize, mobily a počítače

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 1.10.2009


Vrací se to jako bumerang, ale pro někoho kdo se tomu věnuje už někdy od roku 2005 je snadné zopakovat to, co bylo již mnohokrát řečeno. Detaily viz Platíte za své PC poplatky Rozhlasu a Televizi? a Platíte televizní a rozhlasové poplatky za svůj mobil? (ano, jsou to články z roku 2005).

Pokud se vám to nechce pročítat, snad nejlépe citaci ze zákona 252/94 :

(1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání bez ohledu na způsob příjmu (dále jen "rozhlasový přijímač"). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej držitel upraví k jinému účelu.

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej držitel upraví k jinému účelu.

(3) Z přijímače, který umožňuje individuálně volitelnou reprodukci rozhlasového i televizního vysílání, se platí rozhlasový poplatek i televizní poplatek.

Zásadní chyba je vůbec v existenci (pardon) zhovadilého zákona, který nařídil dodatečné nesystémové zdanění a nikdo (až na jedinou výjimku, viz www.kopoplatkum.cz a návrh nového zákona) se nebyl schopen postavit lobby České televize a Českého rozhlasu a příslušný zákon zrušit.

Aby fraška byla dokonalá, od roku 2005 se obě jmenované instituce párkrát nechaly slyšet, že vlastně "milostivě" nebudou vybírat některé poplatky, které by vlastně vybírat měly. A také se postaraly o mediální pozdvižení v řadě případů - například vymáháním desítek tisíc korun za televize používané k sledování kuželek v herně (opírají se v tom případě o prostřední citovaný bod).

 

Štítky : Internet, Televizní vysílání, Právo, Zákon, Česká televize, Český rozhlas, Poplatky, Televizní vysílání, Rozhlasové vysílání|
Poslední změna : 1.10.2009 14:58, Vytvořen : 1.10.2009 14:58, Vydán : 1.10.2009, 10791x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích