Pravidelný občasník originálního humoru

Zábavná výroční zpráva Microsoftu

Autor chlívek (Microsoft) - vydáno 5.8.2008

Něco, co Microsoft konečně pochopil. Nepotřebujeme neuvěřitelně komplikované a obrovské produkty nabízející 90% věcí, které používá 1% lidí. Stačí nám použitelné produkty, které si (a to je hlavní) můžeme koupit za přijatelné ceny.


Microsoft annual report je tento rok velmi zábavné čtení. Hlavně jasně ukazuje, že tahle společnost se stále nepoučila a nedokáže žít na jedné planetě s Open Source. Microsoft si v ní stěžuje, že "někteří" open source obchodní modely vyzývají microsoftí model, tedy ten, kdy je vše založeno na placení za licence. To by ještě bylo celkem pochopitelné, ale pokračování je už z kategorie ukřivděného pláče.

A number of commercial firms compete with us using an open source business model by modifying and then distributing open source software to end users at nominal cost and earning revenue on complementary services and products. These firms do not bear the full costs of research and development for the software. Some of these firms may build upon Microsoft ideas that we provide to them free or at low royalties in connection with our interoperability initiatives.

Studená softwarová válka nejhrubšího ražení. Některé firmy prostě nedávají peníze za vývoj a výzkum a místo toho budují (rozumějte zneužívají) Microsoft. Gotcha....

Microsoft pochopitelně zapomíná, že buduje na cizích myšlenkách uplně stejně. V minulosti například tolikrát zmíněným okopírováním uživatelského rozhraní, v současnosti již více legitimní prací s Open Source.

Open source software vendors are devoting considerable efforts to developing software that mimics the features and functionality of our products, in some cases on the basis of technical specifications for Microsoft technologies that we make available.

Microsoft to ale zjevně myslí smrtelně vážně. K problému se vrací ještě jednou a stěžuje si na to, že se "některé" produkty snaží nabídkou a funkčností podobat Microsoft produktům. A světe div se, ti všechno dokonce na základě specifikací, které Microsoft dává k dispozici.

Microsoftu asi něco uniklo, takhle to má být. A takhle to nejenom chtějí, ale také potřebují uživatelé. A Microsoft nakonec v minulosti nedělal nic jiného (již zmíněné Apple, herní konzole, WordPerfect, atd).

Ve výroční zprávě je ale nakonec přeci jeno něco zajímavého :

In response to competition, we are developing versions of our products with basic functionality that are sold at lower prices than the standard versions.

Je to tak. Něco, co Microsoft konečně pochopil. Nepotřebujeme neuvěřitelně komplikované a obrovské produkty nabízející 90% věcí, které používá 1% lidí. Stačí nám použitelné produkty, které si (a to je hlavní) můžeme koupit za přijatelné ceny. |
Poslední změna : 5.8.2008 09:55, Vytvořen : 5.8.2008 08:02, Vydán : 5.8.2008, 10526x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích