Pravidelný občasník originálního humoru

Blue Screen of Death

Autor chlívek (FOTO) - vydáno 9.3.2008


Kouzelný nápad, Blue Screen of Death od IMustBeDead. Samozřejmě, pro jablíčkáře či linuxáky termín Blue Screen of Death (Modrá Obrazovka Smrti) vcelku nic neznemaná. Nicméně i oni mají něco podobného, třeba Kernel Panic (pokud to tedy lze srovnávat).

V každém případě, BSOD se stala svého druhu fenoménem a tak nějak i součástí kultury Windows. Prostě kdo kdy nepoznal tuhle modrou obrazovku, tak o hodně přišel. V radě případů opravdu mohla předznamenávat dlouhou a mnohdy i smrtelnou agónii - protože když už "dokonalý" operační systém uznal, že neví kudy kam a prostě se zhroutil, tak to zpravidla znamenalo něco dostatečně seriózního.

Jednu zaručenou B.S.O.D. mohu na svém stroji mimochodem vyvolat snadno - stačí spustit Routing and Remote Access Services, respektive nechat je spouštět při startu systému. Když na mě díky téhle službě vyběhlo BSOD poprvé, snažil jsem se najít nějaké řešení - bez úspěchu. Nakonec jsem to obešel. Když jednou za čas RRAS potřebuju, tak tu službu spustím až poté co všechno ostatní naběhlo.

V nových Windows už prý BSOD není (ehm, tak ve Vistách je prý stále stejně modrá, hehe). Škoda.

Štítky : Foto, BSOD, Windows|
Poslední změna : 9.3.2008 14:04, Vytvořen : 9.3.2008 10:20, Vydán : 9.3.2008, 11937x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích