Pravidelný občasník originálního humoru

Microsoft "uvolnil" souborové formáty pro Office

Autor chlívek (Microsoft) - vydáno 18.2.2008


Možná to lze označit i za revoluční, na druhou stranu je to pravděpodobně nevyhnutelné. Bez tohoto kroku by Microsoft ve skutečnosti měl ztíženou pozici pro další tah na dominanci, převedení všech uživatelů na Office 2007 (ano, to je ten kancelářský balík, ve kterém přijde 600KB velká tisková zpráva, která po uložení do Office 2003 formátu má 23KB).

Ten revoluční krok je, že binární proprietární formáty původních Office souborů byly uvolněny mezi volně použitelné - tedy lépe řečeno zařazeny do programu "bez žaloby", takže už Microsoft nebude nikoho popotahovat za reversní engineering či hacking. Popravdě, tyhle informace byly dostupné royalty-free již nějaký ten čas, takže to zase tak vážné není, přeháním jako obvykle.

Uvolněny byly DOC, XLS a PPT formáty a pokud jste ještě neviděli Microsoft Open Specification Promise, tak to napravte. Je tam víc lahůdek, než jenom tenhle čerstvý dodatek. A na SourceForge se vedle OpenXLM/ODF Translator Add-in for Office objevil i Binary(doc,xls,ppt) to OpenXMLTranslator (jojo, je to opravdu horká novinka, to první je tam už nějaký ten pátek).

Štítky : Microsoft, Office, Open Source|
Poslední změna : 18.2.2008 08:52, Vytvořen : 18.2.2008 08:52, Vydán : 18.2.2008, 10894x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích