Pravidelný občasník originálního humoru

Yahoo hackli CAPTCHA

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 30.1.2008


Nepříjemná novina, týmu ruských hackerů se podařilo prolomit CAPTCHA používanou Yahoo!, která prozměnu všeobecně byla uznávaná jako jedna z nejtěžších. V Yahoo! CAPTCHA Cracked je odkaz na RapidShare soubor užitečný těm, kdo chtějí vídět jak to je vlastně uděláno.

V některých médiích se objevuje, že sice jde o hack, ale má jenom 35% šanci na úspěšnost. K tomu je nutné dodat, že to vůbec nic nemění na tom, jak závažné to je. 35% úspěšnost znamená, že v průměru každý 3 pokus (a ještě o něco více) uspěje. A pokud autoři spamu (poštovního či komentářového) prostě zkusí stovku tisíc pokusů za jeden den, tak prostě uspějí ve více jak 35 000 případech. A výpočetní výkon k tomu použitý je nebude stáv vůbec nic.

CAPTCHA je přitom pro (nejenom) Yahoo! jedním ze způsobů jak se například bránit tomu, aby si spammeři hromadně zakládali e-mailové schránky či zprovozňovali webové stránky plné škodlivého obsahu. Pokud je nutné zapojit do podobných aktivit lidský element, už se zpravidla nevyplatí.

O prolomitelnosti Yahoo! CAPTCHA se hovořilo již poměrně dlouho. Podle některých zdrojů řešení již existovalo "in the wild", neboli někde na spammerské/hackerské scéně. Popisované řešení s 35% úspěšností je nové, vytvořené právě jako reakce na domněnky, že někdo již podobné řešení má (a pochopitelně i používá).

Štítky : Bezpečnost, Yahoo, Captcha, Hack, Spam, Phishing|
Poslední změna : 30.1.2008 09:32, Vytvořen : 30.1.2008 09:32, Vydán : 30.1.2008, 14228x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích