Pravidelný občasník originálního humoru

Evropský soud : Stahovači mají právo na soukromí

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 29.1.2008


Nahrávací a filmová studia ostrouhala, Evropský soud rozhodl (kompletní dokumenty), že nemohou po telekomunikačních společnostech jména a adresy lidí, kteří jsou podezřelí ze sdílení hudby či filmů. Pokud něco takového budou chtít, musí vše řešit prostřednictvím občansko-právních žalob v jednotlivých zemích. 

Součástí rozhodnutí je i potvrzení, že španělská Telefónica SA má právo odmítnout předání informací, které by vedly k identifikaci těch co používali Kazaa. Španělská společnost Promusicae, soustřeďující filmové a hudební producenty, požadovala předání identifikace lidí, kteří používali určité počítačové adresy.

Soud zároveň upozornil, že evropské práve nepřikazuje jednotlivým vládám, aby chránily práva nucením společností k předávání osobních údajů v rámci občansko-právních aktivit. Upozornil i na to, že jednotlivé země mohou toto mít v místní legislativě, ale ta musí rovnocenně chránit právo na soukromí proti vlastnickým právům.

Právo v jednotlivých zemích není v této otázce jednotné. Španělské právo  zakazuje poskytnutí podobných údajů s výjimkou kriminálního vyšetřování a otázek veřejné bezpečnosti či národní obrany.

John Kennedy z IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) se v reakci na toto rozhodnutí nechal slyšet, že "zneužívání autorských práv na Internetu je jediná největší překážka dnešnímu růstu podnikání s hudbou".

Štítky : Bezpečnost, Autorské právo, Evropská unie, IFPI, MPAA|
Poslední změna : 16.2.2008 18:49, Vytvořen : 29.1.2008 20:01, Vydán : 29.1.2008, 10111x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích