Pravidelný občasník originálního humoru

Česká open-source komunita radí MK ČR

Autor chlívek (Linux) - vydáno 21.12.2006


Ministerstvo Gultůry by prý mělo legalizovat svůj software prostřednictvím Open Source. Říkají to hned dva otevřené dopisy. Nic proti tomu, sice je tu hlavní problém v tom, že legalizovat bude muset MK ČR to co už používalo (aniž by mělo zakoupeno), ale to je nepodstatná hnidopišská poznámka. Docela věřím tomu, že by MKČR mohlo přejít na OpenOffice.org nebo některý z derivátů - na psaní dokumentů by jim to jistě bohatě stačilo. Otázka je, jestli by se tím něco ušetřilo. A jaké to má další háčky.

Podstatnější je něco jiného. Oběma autorům otevřených dopisů jsem položil pár otázek. A světe div se, neodpovídají. Zvláštní přístup. Nejprve se mediálně zviditelní psaním otevřených dopisů, ale když po nich noviny něco chtějí, hrají mrtvého brouka. Nicméně. Mrtvého brouka hraje i Ministerstvo Gultůry, tamní tiskové oddělení také nereaguje.

Připomenulo mi to pikantní situaci při hledání autorů pro DigiWeb.cz co  by psali fundovaně o Open Source. Těch pár co dobře píší je poněkud zablokováno na nemnoha Open Source titulech v ČR. A pro nikoho jiného psát nesmí, protože by jejich tituly přišly o reklamu. Zejména tedy reklamu Microsoftu, jak mi jeden z nich řekl. Open Source magazín co žije z reklamy co si na něm kupuje Microsoft. Přišlo mi to kouzelné. Faktem zůstává, že jsem možnost psát pro DigiWeb.cz o Open Source nabízel i českým sdružením okolo Linuxu. Neměli ani tolik slušnosti odpovědět. Zvláštní.|
Poslední změna : 21.12.2006 11:59, Vytvořen : 21.12.2006 11:59, Vydán : 21.12.2006, 10481x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích