Pravidelný občasník originálního humoru

Film : Mr. & Mrs. Smith

Autor chlívek (Film) - vydáno 15.8.2005

Sexy Angelina Jolie coby znuděná polovina manželského páru, Brad Pitt coby stejně znuděná polovina druha. Do toho trochu akce, zamíchat, okořenit a je tu, poctivě upečená, zcela nezávazná komedie. Vtipná, akční, ale jinak je to prostě průměr


Co čekat, Mr. & Mrs. Smith (Neboli pán a paní Smithovi) je obyčejná akční (průměrně) podívaná (průměrná) s trochou sexy Angeliny Jolie a akčním (mírně) Bradem Pittem. Film na který jdete do kina, protože zrovna nemá chuť na nic vážného k zamyšlení nebo extra k podívání - v průběhu filmu se nicméně docela zasmějete. Chvíli budete přemýšlet, jestli se to nehodlá vybrat cestou Války Roseových, ale pak si oddychnete, protože ono se to vydá cestou zcela jinou.

Zápletka taky vcelku nic nového. John (Brad Pitt) a Jane (Angelina Jolie) mají velmi průměrné a nudné (a prachaté) manželství. Občas snaživě navštěvují něco jako manželskou poradnu. Když nejsou spolu, je tu jedno velké tajemství - oba jsou špióni s licencí k zabíjení. A světě div se, pracují pro konkurenční "organizace". A neprozradím moc, protože to si stejně přečtete jinde, že to nakonec dopadne tak, že mají za úkol zabít svůj protějšek. A Doug Liman zjevně dělá všechno, aby si napravil reputaci po poněkud nijaké "Bourne Identity" (Agent bez minulosti) - Smithovi ale nakonec dopadá jako trochu nepovedený sequel :) Naštěstí se sucharský Brad Pitt pokouší o vtipy a naštěstí se mu to i docela daří. A když už nemůže pomoci Pitt ani Jolie, přichází třetí do party - Eddie (Vince Vaugn).

Filmu, mimochodem, chybí i využití avizovaného sex appealu Angeliny Jolie. S ratingem 13+ si toho američtí filmaři nemohli dovolit příliš a povídačky to potvrzují - i ta nejnevinnější sexy scéna byla nakonec vystříhnuta. Takže, ježiši, teď mi to vlastně došlo, on je to skoro dětský film :) Naštěstí Mrs. Smith nebyla obsazena Nicole Kidman (pak by to totiž byl tuplem dětský film), jak bylo původně zamýšelo.

Mr. & Mrs.Smith je pochopitelně typický akční film - hlavní hrdinové jsou totiž neprůstřelní (když už se do nich náhodou něco má trefit, tak mají samozřejmě neprůstřelné vesty). Ale takhle to už u těchto pohádek pro dospělé chodí.

Chcete-li se jít do kina prostě pobavit, je Mr. & Mrs. Smith dobrou volbou - akční, místy zábavný, místy nudné, ale celkově ke koukání.|
Poslední změna : 14.8.2005 14:05, Vytvořen : 14.8.2005 14:05, Vydán : 15.8.2005, 40781x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích