Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Hlubina (Below)

Autor chlívek (Film) - vydáno 16.8.2005

Velmi podivné věci se dějí na americké ponorce uprostřed zuřící druhé světové války. Válečný horror, docela dobrá kombinace.


Válečné filmy nemám nijak extrémně v oblibě či neoblibě, ale tohle zlevněné DVD nabízí kombinaci hororu s válečným filmem - pochlubit se může řemeslně dobrým zpracováním a vizuálními efekty, které se určitě budou líbit. Ale co hlavně, je to duchařina - a tu já prozměnu extrémně můžu. A čím méně jsou "duši" v duchařině zřejmí a viditelní, tím lepší to mívá efekt. A u Hlubiny to platí.

Hlavní hrdiny - Olivii Williams coby zdravotní sestru zachráněnou z torpédované nemocniční lodě a Bruce Greenwoda coby (postupně šílejícího) kapitána americké ponory - je vhodné pochválit. Hrají dobře, přispívá jim k tomu pochopitelně dobře postavený scénář - v každé správné duchařině (i horroru) je potřeba postupně odkrývat karty. A nechat diváka dumat. Jedinou vadou tohoto filmu je, že nejspíš dostal do vínku nulový marketing a vlastně o něm nikdo neví - takže když ho uvidíte v regále, pravděpodobně ho minete (i za výprodejové ceny.

Zmínku si zaslouží i efekty - podle všeho je většina lodních i podvodních scén kombinací modelů a digitálního dopracování. A podle všeho by se stovky jiných filmů měly přiučit, protože je to dokonalé.

Hlubina se celá odehrává na americké ponorce okolo které zuří druhá světová válka. Klaustrofobické prostředí je pro duchařinu skvělé, pro atmosféru ještě víc. A scén kdy se díváte mimo ponorku je minimum. Vše začíná tím, že ponorka zachrání tři trosečníky - jak se ukáže, jsou z nemocniční lodi a jeden z trosečníků je žena - samo o sobě docela problematické s ohledem na pověrčivost posádek lodí. Pak už se dějí samé divné věci, ale asi by bylo poněkud hloupé prozrazovat více.|
Poslední změna : 11.8.2005 18:08, Vytvořen : 11.8.2005 18:08, Vydán : 16.8.2005, 14824x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích