Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Bratrstvo Vlků (The Brotherhood of the Wolf)

Autor chlívek (Film) - vydáno 18.8.2005

Ve francouzském originále bych řekl, že překlad jména sedí. V angličtině se sice vytrácí množné číslo, ale o určitě nemá vliv na film - ten je totiž dobrý. Historický horor s prvky tajemna a nadpřirozena, takhle by se to asi dalo shrnout.


Bratrstvo vlků je francouzský film. A snad tušíte, že neamerických filmů není v kinech či na DVD k vidění příliš. A možná už méně tušíte, že dost často je právě neamerická produkce překvapivá. Třeba Vosí hnízdo (Nid de guêpes), Psí vojáci (Dog Soldiers) či 28 dní poté mohou být dobrými příklady. Nebo Temnota (Darkness) abych si vzpomněl na něco viděného nedávno. Navíc španělského. Bratrstvo vlků je francouzské a to dobrý horror obohacený prvky tajemna a nadpřirozena. Co je na něm zajímavého je i to, že je historický - a možná i krutě realistický. Alespoň co se života lidí týče - jestli je realistický i co se týče snah zasadit ho do jakýchsi historických reálií, to se neumím posoudit - film totiž vůbec nezůstává při zemi a zapojuje samotného francouzského krále :)

Každopádně by Bratrstvo vlků mělo být založeno na jedné místní legendě - Beast of Gevaudin (Bestie z Gevaudinu/Gévaudanu) zodpovědného za zhruba 100 mrtvých v letech 1764 až 1767. Hornatý kraj jižní Francie byl, podle této legendy, sužován vraždící bestií. A právě kvůli této bestii přijíždí (v roce 1764) přírodovědec Grégoir de Fronsac (Samuel Le Bihan) a jeho indiánský průvodce (Mark Dacascos)- A ačkoliv jsou všichni místní přesvědčeni, že jde o nebezpečného vlka, skutečnost je jiná. Něco mnohem většího, mnohem tajmnějšího a mnohem záhadnějšího. Chvílemi to vypadá, že i něco nadpřirozeného.

De Fronsac se, pochopitelně, zaplete do něčeho mnohem většího, než je jenom jakási žravá bestie. A aby to byl správný historický film, zaplete se i do milostného vztahu. A protože je to horror, vše má patřičně horrorovité začátky i konce. Osobně jsem s napětím čekal kam se film bude ubírat a jak to všechno do sebe vlastně má zapadat.

K dobrému scénaři, akčním bojovým scénám a chytlavému a napínavému ději si navíc připočtěte výbornou kameru - dostanete dobrý film. Jediné co by si zasloužil, každopádně, je mírné zkrácení. Zvučná herecká jména asi nenajdete, pokud patříte ke stejnému druhu ignoranta, co si stěží pamatuje anglická jména, natož pak francouzská - každopádně, alespoň Monica Belluci :) tu znám. Z Matrixu pochopitelně.

 

 |
Poslední změna : 14.8.2005 14:05, Vytvořen : 11.8.2005 16:49, Vydán : 18.8.2005, 22603x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích