Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Insomnie (Insomnia)

Autor chlívek (Film) - vydáno 12.8.2005

Vyšetřování vraždy za polárním kruhem může mít lecjaké zajímavé aspekty. A vidět Robina Williames v roli padoucha? To taky není k zahození. Dobrá detektivka, co k tomu ještě dodat?


Dvojice LA detektivů - Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) - je poslána na sever. Tak daleký sever, že je to až za polárním kruhem (a podstatné je, že tam jaksi slunce nezapadá). Sekundovat jim v nevšední detektivce bude hlavně místní detektiv Ellie Burr (Hillary Swank) a pochopitelně padouch - toho, překvapivě, ztvárnil Robin Williams (u kterého nemůžu neupozornit na jeden z mých nejoblíbenějších filmů - Jak přicházejí sny....

Pokud se v obchodech s DVD poohlédnete, Insomnii najdete za slušné výprodejové ceny - odměnou vám bude dobrá detektivka a úchvatné přírodní scenerie (sakra, hned bych tam jel). Na obalu DVD sice najdete větu "Pozor na nespavost!", ale tu neberte příliš vážně - Will Dormer netrpí klasickou nespavostí, jen dopláci na to, že se ve světě věčného dne, špatně usíná. A musím dodat, že Al Pacino, stejně jako Robin Williams, je výborný.

 

Bylo by samozřejmě nespravedlivé nezmínit uplně stejně Hillary Swank (viz DVD - Kluci nepláčou (Boys don't cry)) - mimo to, že je sympatická, je vhodným doplněním ke dvoum zmíněným gentlemanům.

Insomnie je, což už jsem ale říkal, dobrá detektivka. Co navíc, on je to i dobrý psychologický thriller. Vystačí se zcela bez nějaké té obvyklé krve, stříleček či honiček. Mimo místní vraždy totiž Will Dormer musí řešit i svůj životní problém - a jak se ve filmu přesvědčíte, nic není nikdy takové, j ak to vypadá. Robin Williams navíc dostal skvělou roli, hlavní padouch, dalo by se říct vrah z vášně, který právě objevil svojí schopnost zabíjet a dokáže ze svého protihráče (Al Pacina) udělat další obět tak snadno, jako se moucha nalepí na mucholapku. Režie se ujal Christopher Nolan - ten má na svědomí mimo jiné i Memento, což je velmi zvláštní film - a u mě má zvláštní význam i v tom, že jsem z Mementa viděl první polovinu, pak si DVD půjčil soused :) a pak už se DVD ztratilo a nikdy nenašlo :)

Podle všeho je, mimochodem, Insomnie americký remake norského filmu - Insomnia z roku 1997. A dál už to nemá smysl příliš řešit - DVD si pořiďte (nebo si ten film někde půjčte). A pokud jste okolo tohoto DVD chodili několik měsíců a nebyli schopni se rozhodnout, tak si vzpomeňte na doporučuení - stojí to za podívání.|
Poslední změna : 10.8.2005 20:58, Vytvořen : 10.8.2005 20:20, Vydán : 12.8.2005, 13244x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích