Pravidelný občasník originálního humoru

Film : Fantastická čtyřka (Fantastic Four)

Autor chlívek (Film) - vydáno 8.8.2005

Převedení komiksů (nebo komixů?) na filmové plátno může být nelehký úkol. Byť to usnadňují řemeslně dokonalé (byť jak kdy dotažené) trikové možnosti. Přichází další Marvel - Fantastic Four - a asi se oprávněné můžete ptát. Je opravdu fantastická?


Fantastická čtyřka - Thing (Věc)Fantastickou čtyřku (Fantastic Four) zná devítiletá K. ze sledování na Jetixu - pochopitelně v kreslené podobě. Takže nebylo ani příliš složité jí přesvědčit, že do kina půjdeme právě na tohle a ne já a Jonny na F4 a M. a K. na Madagaskar. A protože K. po odchodu z kina nadšeně řešila, že ona bude jako hlavní hrdinové, tak se převedení do hraného filmu zjevně vydařilo.

Fantastická čtyřka v plné sestavěFantastická čtyřka (IMDb) je dětský film - varuji ale předem, půjdete-li na něj v neděli odpoledne, sejdete se tam také s burany co přijeli do města i s dětmi a celý film jejich děti lezou po sedadlech a říkají něco na způsob "jé to byla rána". A buran smrdí chcankami a buranka má aspoň tři popkorny, šest pytlíků s bonbony a smrdutý dech. A pokud je slušně požádáte, zda by se nemohli trochu potišit, budete možná čelit buranovi, který vám chce rozbít ústa. Měl jsem původně chuť mu na hlavu vylít kolu, ale pak jsem se udržel. Při odchodu z kina sice buran ještě dělal nějaké divné posunky a málem spadl ze schodů, ale venku už jsem ho nenašel. Řekl bych, že raději prchnul na záchod.

Victor Von Doom Ale zpět k Fantastické čtyřce - film, jak už to tak u předělávek komixů bývá, je vlastně začátkem - přijdete v něm na to, jak vznikly čtyři (kladní) jedinci se zvláštními schopnostmi (bude za to moci efektivní vesmírná bouř) a jeden záporák, také se zvláštními schopnosti. Takže, stejně jako tři mušketýři nebyli tři, tak ani Fantastická čtyřka není ve skutečnosti otázka čtyř hlavních hrdinů. Redd Richards (Ioan Gruffud, Lancelot z Krále Artuše, například) aneb totálně gumový muž, Sue Storm (Jessica Alba, tu si nejspíš budete pamatovat z seriálu příhod o delfínu Flipperovi, který byl  chytřejší než Lassie, případně ze seriálu Dark Angel) coby neviditelná žena, Johnny Storm (Chris Evans) coby Lidská pochodeň a Ben Grimm (Michael Chiklis) coby "Věc" - to jsou čtyři kladní hrdinové. A až na Jessicu Albu jsou koukatelní - Jessica je krajně nesympatická. Do party k nim pochopitelně ještě patří vrchni záporák Victor Von Doom (Julian McMahon, vpravo) a pak už nic, nic a dlouho nic - v tomhle filmu všichni ostatní hrají vpodstatě coby křoví (tedy až na Stana Lee hrajícího si na pošťáka). Což není ani tak to nejhorší - uvážím-li, že Tim Story (tj. režie) má na svědomi Taxi :) a scénář se dokončoval deset let.

Jako dětský film je Fantastická čtyřka výborná - nenáročná děj, žádné složité věci, nic co by bylo potřeba rešit, docela dost slušných triků - tedy až na pár momentů, kdy by si trikaři zasloužili strhnout peníze nebo natočit znova. Čemuž, přiznávám, moc nerozumím - většina ostatních trikových scén je vynikající (a podle informací o filmu také nesmírně časově náročná a detailně propracovaná) - přesto zejména scéna kdy Johnnyho Storma pronásleduje tepelně naváděná raketa zoufale pokulhává na samém konci.

Souboj záporáka s ....

Film má pochopitelně dobrý otevřený konec - je to komix, mající mnoho dalších pokračování, takže jistě nic nezkazím, pokud to rovnou prozradím. Taky prozradím, že od F4 nemůžete nic extra očekávat - pět hlavních postav je (až na Chrise Evanse a Michaela Chiklise) poněkud plochých a nevýrazných (a nemohu si pomoci, Jessica Alba je prostě příšerná a její jediný smysl v podobě sex symbolu není dostatečný důvodem proč se na natolik nesympatickou osobu dívat). Na druhou stranu, to že jsou nevýrazní a ploši až tak moc nevadí  - F4 je dobře udělaný komix na filmovém plátně a s chutí bych viděl nějaká další pokračování.

www.fantasticfourmovie.com (ofišl web)

Fanstastická čtyřka|
Poslední změna : 6.8.2005 19:53, Vytvořen : 6.8.2005 19:53, Vydán : 8.8.2005, 29261x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích