Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Man-Thing

Autor chlívek (Film) - vydáno 28.7.2005

Nízkonákladový "B" film, který se nedostal do kin a ze kterého polovina diváků odešla už při testovací projekci. Takže teď ho můžete mít na DVD/VHS a zjistit, jestli je to fakt tak špatné


Man-Thing (IMDb) je plný neznámých herců. Což je pochopitelné, poté co nebylo dost peněz na natáčení v USA, přestěhovalo se vše do Austrálie a pochopitelně, většinnu rolí obsadili tamními herci. Sice jsem většinu filmu přemýšlel kde jsem viděl hlavního hrdinu (šerif Kyle Williams, Matthew Le Nevez), ale ani pohledem do IMDb v tom stále nemám jasno.

Man-Thing je klasický "B" film. Nízkonákladový, ale přesto občas překvapující vizuálem, včetně zpracování monstra, které je nejdůležitější částí filmu. O nic jiného totiž nejde. Kdesi v USA těží naftařská společnost o 106 naftu, zejména jí těží na místě bývalého indiánského posvátného místa a pochopitelně se při tom chová tak, jak se těžařské společnosti (ve filmech, sic) chovají. A tak zatímco těží a v okolí (bažině) se záhadně ztrácejí lidé, přijíždí nový šerif (protože se ztratil i ten původní) a všechno to zlo, temnota, démoni a bažina čekají zejména na něj.

Mírně se do toho ještě zamíchá docela dobře vypadající Teri Elizabeth Richard (Rachel Taylor) aneb místní učitelka ve škole a zároveň ekologická aktivistka a ochránkyně práv indiánů. Pochopitelně místní naftový pracháč Frederich Schist (Jack Thompson) a coby protipól klasický starý indián Pete Horn (Rawiri Paratene) a navrch pár místních kreténů a syn naftového pracháče.

A málem bych zapomněl na jednu komickou vložku v podobě šíleného fotografa, který ještě předtím než se vydává do močálů a bažin fotit tajemnou příšeru, se pokoušel fotit Yettiho, lochnesku a pravděpodobně i Miloše Zemana.

Man-Thing má na webu jedinou ofišl adresu, www.scifi.com/manthing/, ale na té toho opravdu moc není. Má jí hlavně proto, že poté co se film nevydal do kin (byť se po o tom původně uvažovalo), našel si cestu na SciFi kanál. A v roce 2005 na VHS/DVD. Aktuálně ho můžete koupit za nějakou tu totálně výprodejovou cenu i v ČR.

Man-Thing nicméně není až tak špatný, zejména na nízkonákladový "B" film. Má zajimavé exteriéry, nezajímavé interiéry, zajímavě ohlodané mrtvoly a vcelku dobře udělanou příšeru, coby podstatný prvek filmu.

Man-Thing je nicméně původně komix - na filmu je také "připodepsán" Marvel, pod kterého tento komix patří. Na webu má stránky například zde : http://www.lonely.geek.nz/mtmain.html - a pokud se do nich začtete, zjistíte, že to zjevně bude ne až tak špatný komix. A taky zjistíte, že film sice z komixu vychází, ale přeci jenom si hodně věci pozměnil.

 |
Poslední změna : 23.7.2005 09:30, Vytvořen : 21.7.2005 10:13, Vydán : 28.7.2005, 15637x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích