Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Kluci nepláčou (Boys don't cry)

Autor chlívek (Film) - vydáno 21.7.2005

Film podle skutečné události u kterého budete kroutit hlavou hlavně nad tím, jak mohou vlastně žít tak "omezení" lidé. Jak se vyrovnáte s touhou hlavní hrdinky stát se můžem už bude záležet na něčem uplně jiném. Krutý film o krutém životě


Problém Teeny Brandon (Brandona Teena) je jednoduchý - narodil se jako žena. V ženském těle se ale cítil jako muž. A s "krizí sexuální identity" (jak jí sám označoval) tohoto druhu se dá vyrovnat jenom velmi těžko. Existuje pochopitelně medicína, která podobné věci řeší. K tomu se ale ve filmu nedostanete. Kluci nepláčou je o skvělé roli pro Hilary Swank (a Chloë Sevigny), která jí stála skutečný měsíc života v "mužské" podobě a přivedla k filmu, za který získala několik ocenění za nejlepší herecký výkon.

Kluci nepláčou (zdroj: www.moviewallpapers.net)
Lena (Chloë Sevigny) a Brandon (Hilary Swank)

Film podle skutečné události je drsný. Stejně jako život na americkém venkově. Brandon Teena je populární mladík, blíží se mu jedenadvacet let, rád si vyráží s dalšími podobně starými mladíky a k tomu navíc okouzluje mladé dívky - ty oceňují jeho citlivost a pochopení. Bohužel, jeho hlavním problémem je, že je ve skutčnost Teena Brandon, skoro jedenadvacetiletá mladá žena. Navíc mající kupičku problémů se zákonem a navíc ještě, logicky, problém s vlastní identitou. A romantický vztah s Lanou (Chloë Sevigny) má nakonec katastrofické následky.

Kluci nepláčou (zdroj: www.moviewallpapers.net)
Lena (Chloë Sevigny)

Život na americkém venkově je podstatně "jednodušší", než život Teeny Brandon. Pokud nepatříte do této "skupiny obyvatelstva" a ani s ní nemáte žádné zkušenosti, bude i toto setkání (filmové) trochu šokující. Utápění se v alkoholu, vulgarita, nespokojenost s vlastním životem zároveň s neschopností s tím cokoliv udělat, vymetání barů a pochybných míst. A nakonec, zcela úměrně omezenosti jednotlivých akterů absurdní ukáza šílenství, xenofobie a zvrhlosti.

Tohle není film o odvaze. Není to ani film o lesbičkách. Brandon Teena celým filmem prochází se zoufalým hledáním vlastní identity - a nejenom té sexuální. Podobně ztracení jsou ale i ostatní filmoví hrdinové, narozdíl od Brandona si to ale většinou ani nepřipouštějí. Až okamžik konfrontace s (v jejich očích) vrcholem zvrhlosti, dívkou vydávající se za muže a randící s děvčetem, je přiměje k té nejzoufalejší akci. Film má smutný konec, očekávatelně smutný konec - něco takového prostě nemůže dopadnout dobře. Přesto, konec je na můj vkus opravdu hodně tvrdý. Posedlost Brandona přivede do neřešitelné situace prakticky všechny lidi okolo něj.

Film samotný není ničím zvláštní. Obyčejné průměrné záběry, obyčejné průměrné exteriéry, obyčejný a k uzoufání nudný americký venkov. Co z filmu dělá něco zvláštního je herecký výkon Hillary Swank a zoufalost, která čiší z životního příběhu jejího hrdiny.|
Poslední změna : 20.7.2005 10:51, Vytvořen : 20.7.2005 10:51, Vydán : 21.7.2005, 26384x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích