Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Krvavé stopy (Shallow Ground)

Autor chlívek (Film) - vydáno 18.7.2005

Působivý a zvláštní horror o kterém jsem, až do návštěvy půjčovny, nevěděl že existuje. Bát se sice asi nebudete, ale s napětím čekat na rozuzlení, to vás čeká. Krvavé stopy by mohly být epizodou seriálu Akta-X


Krvavé stopy (Shallow Ground v originále) je nízkonádkladový film a neuvidíte v něm skoro žádné známé  herce - ti co tam jsou ale hrají dobře a mají navíc to štěstí, že uvidíte i originální nápad doprovázený docela dobře se vyvíjecím filmem - klasické "kdo je vrah" nebude až tak jednoznačné. Jediné mínus - ač jde o horror, bát se nejspíš nebudete. Ale pokud patříte mezi sběratele hororů, tenhle byste si neměli nechat ujít.

Americké městečko, "postižené" stavbou přehrady (Shallow Valley, odtud originální název) poznamená  zvláštní návštěva - nahý, krví pokrytý chlapec, se objeví na stanici místního šerifa rok poté, co došlo k brutální vraždě místní dívky - dlužno podotknout, že nevyřešené vraždě. Návštěvou chlapce se začíná rozjíždět kolotoč zvláštností, záhad a podivností - a do západu slunce všichni zaplatí za bolest způsobenou těm, které zabili. Šerif, žijící rok z pocitu viny na smrti dívčiny a skutečnost, že místní policisté jsou už vlastně jednou nohou na definitivním odjezdu - i to vše přispěje svojí měrou do víru událostí.

Krvavé stopy se mohou pochlubit originálním nápadem a dobře vystavěným dějem - ten kousek po kousku odkrývá náznaky. Nejprve náznaky toho, o co vlastně jde. A pak o něco rychleji, náznaky toho, kdo je vlastně vrahem. Vše je navíc doplněno dobrou prací kameramana - některé záběry z lesa jsou velmi působivé a scény s krví pokrytým chlapcem jsou ještě působivější. Definitivní rozhodnutí se - kdo je to vlastně ten hlavní vrah - opravdu zůstane prakticky až na konec. I přes velké množství náznaků a velmi zajímavé prostřihy (vidiny) do minulosti. A jak nakonec zjistíte, nejvrahovitější vrah je zároveň nechutně morbidní. A ani tady nebude film zaostávat pozadu - svůj dobrý díl práce odvedli i maskéři.

Krvavé stopy by se klidně mohly objevit jako jedna z epizod Akt-X - jsou stejně dobré námětem, jako zpracováním ve stylu Akt-X.
Poslední změna : 17.7.2005 11:40, Vytvořen : 17.7.2005 11:40, Vydán : 18.7.2005, 41393x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích