Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : She Creature

Autor chlívek (Film) - vydáno 14.7.2005

Tvorba pro kabelové televize občas obsahuje překvapivé věci - She Creature patří do série "Creature Feature" vytvořené právě pro kabel. Čím může překvapit horor o mořské panně? A může vůbec překvapit?


V DVD výprodejích můžete narazit na nenápadný obal s titulem "She Creature" - na první pohled to vypadá, jako by šlo o nějaký starý film, nabídnutý na DVD.

Skutečnost je ovšem trochu jiná - She Creature (plným názvem Mermaid Chronicles Part 1 : She Creature) je z roku 2001 a jde o tvorbu pro kabelovou televizi (HBO). A pokud pořídíte a zhlédnete, možná budete stejně příjemně překvapeni jako já.

Příběh je prostý. Skupina komediantů narazí někdy okolo roku 1900 v Irsku na skutečnou mořskou panu - tu si domů přivezl námořní kapitán, momentálně už poněku dna penzi, a schoval si jí doma ve velké nádrži. Komedianti, kteří mimochodem "vystavují vlastní mořskou pannu" (pochopitelně falešnou) mají ten nejočekávatelnější nápad - pannu chtějí převést do USA, země neomezených možností. A zbohatnout na ní k uzoufání. Při cestě lodí se ale nestačí divit - mořská panna je totiž pěkná potvůrka. A dokáže si většinu z nich otočit okolo prstů a ovládat je. Aniž by si toho vůbec byli vědomi. Nakonec z toho tedy není nic jiného než, vpodstatě, masakr.

Filmů o mořských pannách jste už určitě viděli kupy (případně tady). Nakonec, Malá Mořská Víla od Disneye, to byla taky mořská panna. Ale zatímco ta disneyovská je roztomilá a pro děti, tahle druhá je taková nějaká "dagonovská" - herečka, která se zhostila této role, je navíc taková nějaká, jak bych to napsal, živočišná, tajemná a temná. A trikově je She Creature udělané velice, velice dobře - byť je, co se místa kde se děj odehrává, vše silně omezeno (no jasně, prostě jedou lodí a jedou lodí). Nepředstavujte si, mimochodem, nic špatného ani o hereckém obsazení - Carla Cugino (čerstvě Sin City, jinak taky The One, Spy Kids, Chicago Hope, Michael, Jaded), Rufus Sewell (Helena Trojská, mé oblíbené Dark City), Aubrey Morris (Mechanický pomeranč) a Rya Kihlsted coby mořská panna (Jaded, Drtivý dopad a padoušice v Sám Doma 3).

Takže tohle DVD nepřehlédněte - jde to totiž příliš snadno. A mimochodem, víte na jaké lodi vlastně všichni pluli? Když se budete dobře dívat, zjistíte to :) Film jako takový na mě navíc působil jako kdyby šlo o "remake" nějakého starého černobílého filmu - je víc než pravděpodobné, že to byl záměr - série pro kabelovku je totiž inspirována klasickými Bčkovými filmy z nabídky Sama Arkoffa. A She Creature se může zdát inspiurována filmem War of the Colossal Beast. A bylo by asi dobré upozornit, že existuje film "She Creature" z roku 1956 - který s tímhle nemá (asi naštěstí) nic společného.
Poslední změna : 11.7.2005 20:48, Vytvořen : 11.7.2005 20:48, Vydán : 14.7.2005, 17551x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích