Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : GalaxyQuest

Autor chlívek (Film) - vydáno 13.7.2005

Neuvěřitelná sestava. Tim Allen (kapitán vesmírné lodi), Sigourney Weaver (prsata komunikační důstojnice) a Alan Rickman (ano, Severus Snape z HP) v nejzábavnější a nejvtipnější komedii roku


Klikněte pro větší podobuUdělat si srandu ze Star Treku vážně stojí za to. Galaxy Quest je přesně to - hvězdné a výborné obsazení, kouzelný scénář, kupa neuvěřitelných hlodů, absurdně a připitoměle se chovající mimozemšťani. Neměli byste si to nechat ujít. Třeba i proto, že pokaždé když se na Tima Allena podíváte, vzpomenete na kutila Tima. Pak když se podíváte na Sigourney Weaver a její nadměrné kozy, rozhodně vás nenapadne, že "tohle" hrálo ve Vetřelci. A Alan Rickman? Ten je natolik mimozemský (foto vpravo), že vám v první chvíli ani nedojde, že právě tohle je Severus Snape z Harryho Pottera.

Zápletka je vpodstatě vesmírně jednoduchá. Stárnoucí hlavní hrdinové série o neohrožených příhodách kosmické lody NSEA Protector jsou náhodou zcela čirou požádáni skutečnými mimozemštany o pomoc hodnou všech jejich doposavadních televizně filmových příhod - zmatení mimozemšťané jsou prostě přesvědčeni, že práva TIm Allen a jeho komando, jsou skuteční vesmírobijci a že jsou to jedině oni, kdo mohou zachránit celou civilizaci v problémech.

Klikněte pro větší podobu
Jeden vlastně ani neví, proč by něco takového měl někdo zachraňovat

Galaxy Quest si dělá doslova prdel z fanoušků Star Treku a veškeré té posedlosti okolo (zde musím doplnit, že jsem posedlým fanouškem Star Treku). Dokonce si dělá prdel i z Star Treku samotného - toho jak byl natáčen, prezentován, psán i vysílán. Dokáže si tu prdel ale dělat opravdu vtipně, zábavně a úsměvně. A něco přes 100 minut je narváno mnoha narážkami na Star Trek - proč například myslíte, že NSEA Protector má seriové číslo "NTE 3120"? Inu, je to prosté  - Not The Enterprise. A protože ve filmu hraje Sigourney Weaver, najde se i pár narážek na Vetřelce. A proč sympatické mimozemské potvůrky (foto vpravo) vypadají trochu jako Teletubbies?

Galaxy Quest je vtipná (a decentně uctivá) parodie. Kvalitně herecky obsazená, mající děj, triky a sloužící přesně k tomu, co od ní očekáváte - zábavu, zábavu a zase zábavu.

 |
Poslední změna : 11.7.2005 20:12, Vytvořen : 11.7.2005 20:12, Vydán : 13.7.2005, 20482x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích