Pravidelný občasník originálního humoru

DVD : Kukuřičné děti III

Autor chlívek (Film) - vydáno 12.7.2005

Matně si pamatuji na první Kukuřičné děti. Je to dávno co jsem je viděl, ale v paměti mi to utkvělo jako slušný horor. A ejhle, má dvě pokračování. Měli byste se dvojkám a trojkám vyhýbat? Nebo to je jenom ošklivá pomluva?


Kliknutím zobrazíte větší podobuStephen King dávno dávno tomu nazad spáchal Kukuřičné děti, povídku. Poté někdo spáchal Kukuřičné děti ve filmové podobě. Je to už moc dlouho co jsem jedničku viděl, ale kdesi hluboko v paměti mám zaznamenáno, že to byl dobrý horor. Pak si také matně pamatuji, že jsem asi viděl dvojku, ale vůbec si nepamatuji jestli byla špatná nebo dobrá. A nedávno jsem narazil na Kukuřičné děti III (Children of the Corn III Urban Harvest) za nějakou tu totálně výprodejovou cenu na DVD - pochopitelně jsem koupil. A jak můžete zjistit z pohledu do IMDb (na konci textu), existuje ještě několik dalších pokračování :)

Kliknutím zobrazíte větší podobuKukuřičné děti ve své třetí reinkarnaci začínají slibně. Joshua a Eli jsou po smrti svého otce (poněkud podivné smrti, pochopitelně) svěření (také podivně) do péče adoptivních rodičů (zcela podivných) v Chicagu. Přízpůsobení se životu ve městě je pro Eliho problémem - má na to pochopitelně své vlastní řešení. Přivezený kufr kukuřice vysadí v opuštěné továrně. A je zaděláno na ovládnutí světa - stačí vydržet do měsíce sklizně. Přichází čas umírání. Takže když vynecháte posledních deset minut filmu, budete se mít na co dívat.

Kliknutím zobrazíte větší podobuPan režisér James D.R. Hickox vpodstatě režíroval docela slušný film, který se bohužel na konci zvrhl v totální frašku. Mohu se pouze domnívat, že to bylo hlavně proto, že neměli dostatek financí - závěrečné "trikové" (měl bych tam ty uvozovky dát alespoň troje) scény jsou opravdu neuvěřitelné. I Česká Televize zvládá loutkové triky ve svých profláknutých studiových pohádkách lépe. Je to škoda, protože Kukuřičné děti III mají od začátku nádech toho správného tajemného hororu. Ale při pohledu na filmografii zmíněného režiséra mě to nakonec ani příliš neudivuje. Přesto - příběh je slušný, efekty (s výjimkou konce filmu) jsou také slušné a herci odvádějí dobrou práci.

Kliknutím zobrazíte větší podobuVe filmu mimochodem potkáte vůbec poprve Charlize Theron a Nicholase Brendona (toho budete znát nejlépe za předpokladu, že máte v oblibě Buffy zabíječku vampírů).

Na Webu o trojce skoro nic nenajdete (až na IMDb), stejně tak jako je zde citelná absence obrázků z filmu. Čemuž se ani nějak moc nedivím.

IMDb : Children of the Corn, Children of the Corn II- The Final Sacrifice a Children of the Corn III
Poslední změna : 11.7.2005 19:38, Vytvořen : 11.7.2005 19:38, Vydán : 12.7.2005, 22061x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích