Pravidelný občasník originálního humoru

Používáte Linux? Tak se bojte...

Autor chlívek (Linux) - vydáno 19.11.2004

... jednoho dne přijde někdo, kdo uplatní svá patentová práva a bude chtít své peníze. S Windows jste v bezpečí


Nelíbí se vám prohlášení v titulku a perexu? To máte těžké. Přesně tohle říká Microsoft asijským vládám. Steve Ballmer na konferenci Asian Government Leaders Forum prohlásil, že Linux porušuje více než 228 patentů - bez bližšího upřesnění. A varoval před dnem, kdy příjde někdo, kdo bude chtít své peníze.

Je to typický MS FUD? Nebo je na tom něco reálného? Přiznejme si to. Žijeme ve světě, kde právníci jsou důležitější než schopnosti společností vytvářet opravdové hodnoty. SCO Group Inc. tvrdí, že Linux je založena na SCO Unixu - a neváhá žalovat řadu společností, včetně giganta jako je IBM.

Asijský region obávající se závislosti na Microsoftu se přitom snaží utéct právě k Open Source a Linuxu. Pro Microsoft je to pochopitelně velmi nepříjemné - Ballmerovo strašení tak má samozřejmě poněkud jiný podtext. Ale co když? Co když je to realistické a o budoucnosti Linuxu v budoucnu rozhodnou opravdu soudní bitvy o patentová práva?

Útěk asijského regionu k Linuxu má ale také jiný podtext. V informacích od Reuters se dokonce hovoří o konspiračních teoriích, které předpokládají, že Microsoft zabudoval do Windows zadní vrátka, které umožní USA přístup do čínských sítí a dokonce jejich vypnutí.

Je ale Open Source bezpečné před útoky dravých právníků? Nechme chvíli stranou otázky technologické a zkusme chvíli přemýšlet právě nad situací, kdy se do toho obují právníci...|
Poslední změna : 18.11.2004 14:54, Vytvořen : 18.11.2004 14:54, Vydán : 19.11.2004, 13897x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích