Pravidelný občasník originálního humoru

Green Hills : Linux je nebezpečím

Autor chlívek (Linux) - vydáno 13.4.2004

Řeč je o embedded Linux a jeho zásadní nevhodnosti pro otevřenost všem útokům zahraničních agentů a teroristů


Svět má novou aféru. Green Hills si ve čtvrtek poněkud otevřeli ústa na počítačové konferenci a označili Linux za nebezpečí. "V okamžiku kdy zahraniční výzvědné služby a teroristé vědí, že Linux bude řídit většinu našich obranných systému, mohou toho využít a pod falešnými identitami přispět s diverzním software", pravil Dan O'Dowd, CEO Green Hills.

"Pokud bude Linux kompromitován, naše obrana může být zneškodněna, sledována nebo ovládána", pokračoval O'Dowd. "Den co den je do Linuxu přidáno něco z Ruska, Číny či odněkud ze světa. Každý den je tento kód zahrnut do našeho ovládacího systému, komunikací a zbraňových systémů. Je potřeba to ukončit".

Dan O'Dowd možná moc sleduje Bondovky. Možná ale spíše chtěl dostat Green Hills do médií - a tento cíl se mu nepochybně povedl. Otázkou zůstává, zda je podobná mediální expozitura pro jeho společnost prospěšná.

Prohlášení Green Hills se nesetkalo s pozitivní odezvou. V některých momentech je označováno jako typický FUD (Fear, Uncertainty and Doubt), v jiných momentech je O'Dowd  upozorňován na teroristy, kteří s úspěchem využili Microsoft Fligh Simulator a Windows pro útok na USA.

Green Hills produkují proprietární "Integrity" RTOS, o kterém O'Dowd prohlašuje, že narozdíl od Linuxu prochází důkladnými bezpečnostními prověrkami. A pro Linux by prý podobné bezpečnostní prověrky znamenaly vynaložení miliard dolarů - alespoň podle O'Dowda. Ten zároveň zaútočil na konkurenci - označil jejich outsourcing do Ruska a Číny za nebezpečný a byl by ochoten ho přijmout pouze pokudy by vytvářeli "opékače toustů".

Více na EE Times

 |
Poslední změna : 11.4.2004 23:32, Vytvořen : 11.4.2004 23:32, Vydán : 13.4.2004, 11091x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích