Pravidelný občasník originálního humoru

SCO : Linux a Open Source je hrozbou

Autor chlívek (Linux) - vydáno 23.1.2004

Dokonce hrozbou pro bezpečí a ekonomiku Spojených států. Dočkáme se snad postavení Linux na úroveň teroristů?


SCO Group Inc. pokračuje v tažení proti Linuxu. V dopise rozeslaném 535 kongresmanům označuje Linux a Open Source za nebezpečné pro bezpečnost a ekonomiku Spojených států. Text dopisu můžete díky Open Source and Industry Alliance (OSAIA) získat v PDF podobě.

Hlavním nebezpečím z hlediska bezpečnosti je skutečnost, že se Linuxu netýkají vývozní omezení. SCO je přesvědčeno, že "počítačový expert ze Severní Korey mající několik počítačů a internetové připojení může získat poslední verzi Linuxu, včetně multiprocesorových schopností získaných z Unixu a v krátkosti může vybudovat virtuální superpočítač".

SCO přitom žaluje IBM o závratnou sumu a po firemních uživatelích Linuxu žádá uzavření licenční smlouvy - vše na základě tvrzení, že Linux obsahuje nelegálně použitý kód SCO. S ohledem na tuto mamutí a celosvětovou aféru je náhlé tažení proti Linuxu a Open Source ještě více zvláštní.

OAIA president a CEO, Ed Black, je nicméně přesvědčen, že SCO ve skutečnosti jedná v zájmu Microsoftu. Doslova je označuje za "PR společnost". Microsoft podobné nařčení odmítá.

Více v SCO to Congress: Linux hurts the U.S.|
Poslední změna : 23.1.2004 19:05, Vytvořen : 23.1.2004 19:05, Vydán : 23.1.2004, 10789x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích