Pravidelný občasník originálního humoru

Výstava Bodies a stížnost jednoho Radka Mikuly

Autor chlívek (Bulvár) - vydáno 9.5.2007


Podle serveru iDnes.cz radnice zamítla stížnost jednoho Radka Mikuly, která se týkala kontroverzní výstavy Bodies v pražské Lucerně. Údajně se totiž nejedná o porušení zákona o pohřebnictví, jak se mylně domníval jeden Radek Mikula, protože nejsou vystavena mrtvá těla - lidské pozůstatky, alebrž exponáty. Zaujalo mě to. Být vrahem, postavím na tomto rozhodnutí radnice pro Prahu 1 celou svou obhajobu. Nevraždila jsem. Vyráběla jsem exponáty. Přece nemohu být jaksi odsouzena za vraždu, pokud jsem nevraždila (vyráběla jsem výstavní kousky) a neexistuje mrtvola (je to exponát). Ale možná se mýlím?

Osobně jsem přesvědčena, že vystavovat rozřezaná mrtvá těla v humorných pozicích je neetické, nevkusné a ostudné. Současně ale nesouhlasím s tím, aby byla tato "záležitost" zakázána. Když nejsou zakázány TV prasárny typu Výměna manželek, Jste to co jíte a další zrůdnosti o chůvách a tchyních (spolehlivě už jsem zapomněla jak se ta zvěrstva jmenovala) nevidím důvod, proč zakazovat očumování lidských ostatků? Sporné je jen to, že živí exhibicionisté s tím souhlasí, kdežto jak je to se souhlasem těch mrtvých Číňanů ... V podstatě mi to ale stejně přijde z jednoho soudku. Když voyaerismus, tak voyaerismus.

Btw. kdyby si nestěžoval jen jeden Radek Mikula, ale víc Radků Mikulů. třeba by uspěli lépe. Ale ano, já vím, že je to jen překlep. Ale pobavil mě, tak mně to nedalo, no ...|
Poslední změna : 9.5.2007 20:50, Vytvořen : 9.5.2007 20:23, Vydán : 9.5.2007, 9301x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích