Pravidelný občasník originálního humoru

Články autora Netopýrka

Předvánoční (brrrr, už zase?!?)

Vánoce jsou za dveřmi. Je to šílené, jak se tempo jejich návratu zrychluje s přibývajícími křížky na hrbu. Při mém povzdechnutí, jak ten rok utekl, se pan profesor smál. Je mu už 89 let. Snažil se mě utěšit tím, že už bude jen hůř, a že rok chápaný očima dítěte, které má odžito jen pět let, a rok v porovnání s mými 28, to jsou zcela dvě rozdílné délky.

Svatomartinská tradice

Tak, od včerejšího dne můžete v obchodech narazit na lahve s označením Svatomartinské víno.

Pár novinek...

Ahoj :-) Tak pár novinek z Netopýřákova:

Kočičí život

Nevím, jak to máte Vy, ale já mám kočky hodně ráda. Mám ráda všechna zvířata, ale polední rok a půl jsou mi kočky blíž než všechna ostatní zvířata, jakoby mi prorostly do života.

Tanec s ...

...o jednom krátkém nočním setkání...

Kam na dovolenou?

Já vím, venku je zima, navíc má ještě přituhovat, ale přiznejte se, kdo z vás ještě ani jednou od Nového roku nepomyslel na léto? Jak se bude povalovat na pláži u moře, nebo jen u rybníka v jižních Čechách, ale bude teploučko, sluníčko a nebude třeba se balit to deseti vrstev oblečení? Můj H. tomu říká "kozí čas" a bere to jako rizikové řidičské období. On ty prsaté holky v tílečkách sleduje, i když jedu s ním :-)))) Ale budiž Vám to přáno. Ať už se těšíte (jako já), nebo ne, mohlo by Vás zajímat, že právě teď probíhá na pražském výstavišti v Holešovicích už 15. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2006. Pro veřejnost je otevřeno v sobotu a v neděli od 9 do 18 hodin. Samozřejmostí jsou i doprovodné akce, výstavy, besedy. Více informací najdete na www.holidayworld.cz. Takže pokud ještě nemáte jasno, kam vyrazit na dovolenou, může být pro Vás letošní Holiday World dobrým zdrojem inspirace. :-) Enjoy...

Přání....

Tak, mám za sebou čerstvě narozeniny i svátek, takže mám zas na pár měsíců čas vymýšlet, co bych si tak mohla ještě přát. Ale kdybych se jooo zamyslela, napadne mě asi tak 1000 věcí, které bych chtěla/uživila/potřebovala/ocenila/atd. atd. atd., a to klidně teď hned!....jak jste na tom vy? :-) Co kdyby dnešek byl vyhlášen Dnem přání, napadne Vás něco?...třeba to vyjde...třeba ne, kdoví...:)

Taxiiii taxiiii

Tak TAXI, TAXI se jmenuje jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Sama jsem jela taxíkem jen třikrát za život, protože mám naštěstí vlastní pohybovadlo, ale tento týden s ním jezdí moje polovička a já najednou potřebovala rychlý přesun. Ne snad že bych chtěla být někde do deseti minut, jet tryskovou rychlostí a dojezd oslavit zvracením do pytlíku, ale přeci jen jsem očekávala trochu lepší službu :)))

Jak mi reklama zlepšila náladu

...tento příběh se skutečně stal...

Krátce z Netopýřákova

Všimli jste si, jaká je venku kkkkosa? - Kde jsem byla? - Kam se chystám? - Co se mnou je?...taková mikrozpráva o stavu netopýrek v Čechách.

Moje první stanování

Já vím, je leden. Ale tak nějak nemůžu spát a přitom bloumání po stropě jsem očima zavadila o naši skříň, na které jsou naskládané spacáky, karimatky, a taky můj krásný, dva roky starý stan. Leží tam a stejně jako já se těší na léto, až zas spolu někam vyrazíme. Tak asi proto jsem dostala chuť napsat Vám něco o mém prvním stanování vůbec...:-)))

Parkování....

...člověk by neřekl, že taková celkem nezajímavá činnost může být zdrojem tolika úsměvných, nebo naopak velmi nepříjemných situací. Parkuje se podélně, napříč, na přechodech pro chodce, v parkovacích zónách, na parkovištích, v garážích...někdo normálně, někdo precizně, někdo jako prase...co naděláme?

Auto roku 2006



Blíží se vyhlášení ankety o NEJ auto pro rok 2006. Co vy, máte svého favorita? Já zatím hlasovala pokaždé, i když samozřejmě ne vždy můj tip vyšel. Kdo máte rád auta, můžete se mrknout na stránky www.autoroku.cz , kde si můžete alespoň prohlédnout letošní nominované, pokud jste to ještě nestihli. Hlasování bylo ukončeno 30. listopadu 2005 a vítěze se dozvíme už 18. ledna v přímém přenosu....

ZZZimní ZZZoo

Je neděle, a tak jsme se s H. dohodli, že se zajdeme podívat do zoo. Dneska zrovna teplé počasí nebylo. Trochu jsme to podcenili a asi proto nám to nejhezčí připadalo ve vyhřívaných pavilonech. Zahrada byla poměrně plná lidí, a to nejenom u výběhu goril, který je díky první reality show ze života opic velkým magnetem pro děti i dospělé. Narozdíl od nás dvou se zvířata pohybovala velmi čile a vlezlá zima jim očividně nijak nevadila. Na jednu stranu super, že je člověk může vidět v akci, na druhou stranu focení mi pak dělá trochu potíže. Mám tedy pěknou sbírku rozmazaných tygrů, lvů, goril, leguánů, dokonce ani ty kozy na skále nepostály a pořád sebou mlely. Jedno zvíře se ale slitovalo, a tak můžu přidat alespoň jeden foto-důkaz, že jsem tam dnes opravdu byla. Jinak návštěvu pražské zoologické zahrady všem doporučuji, a to i v zimním období. Má to zas jinou atmosféru než ta letní, případně noční varianta. Jen pamatujte na to, že do začátku hlavní sezóny je zkrácená otvírací doba (do 16:00 hodin).

Motocukrátka a moje skorovánoční nálada

Tak dneska blognu ještě jednou :-) Po dvou měsících flinkání hned dvakrát v jeden den - to zrovna není typické, berte to jak chcete, třeba že si vylepšuji kádrový profil, ale prostě mi to nedalo.

Popílková...

Ufff...tak dneska jsem dostala emailový záušák od pana domácího - zaslouženě a sypu si tímto popel na hlavu. Nechápu, proč jsem od 17. 10. nebyla schopná nic kloudného napsat....tedy já vím proč, ale nechápu.

Kam po smrti?

Zní to dost depresivně, ale titulek má být stručný a výstižný a tenhle obsah mojí mikroúvahy dost dobře vystihuje :-)

Věnováno Dědkovi a Bábě z Kokořína

Po dlouhé době jsem se dnes dostala mimo Prahu, nikoli za účelem práce, ale na výlet. Dokonce jsme s H. potkali i naše kamarády z Litvínova!!! Jaká to náhodička. Ovšem kromě příjemných setkání jsme narazili standardně i na exoty. To bychom snad ani nebyli my, kdybychom zažili den bez srážky s blbcem :-)))

Kolik pasů máš, tolikrát jsi člověkem

Dneska mě na webu zaujala zpráva o Viktorovi (který český Viktor je tak známý jako náš kupónový čaroděj Kožený, že?). Že je to obdivuhodná (?!?!?) figurka naší současnosti dokazuje i fakt, že tento člověk má nejen dvě brady, ale i pět pasů - ale bohužel ani jeden platný. Ve sbírce pasů má i opravdové lahůdky - ve svém venezuelském exempláři má uvedeno jméno Stehlíková (po mamince). Prý to není nic neobvyklého - ale upřímně, kdybych pracovala např. na letišti a takovýto dvoumetrový obtloustlý kolos se mi při kontrole prokázal pasem jako paní Stehlíková, asi bych mu to moc "nežrala". Ale kdoví, třeba to jednou bude normální...

Úterní

Dlouho jsem tu nebyla, ale zase existuje pár důvodů proč, o kterých se postupně určitě zmíním, dneska jen stručně pár zajímavostí - na rozjezd ;-)

Zážiteček

Tentokrát telefonní.

115. Velká...

V pátek na mě sedl nějaký hnusný bacil, který mě trochu paralyzoval do polohy ležmo. Nejdřív jsem byla notně otrávená, ale nakonec to mělo i své pozitivní stránky: díky tomu jsem po dlouhé době v televizi jukla na dostihy. Musím uznat, že kvalita televizních přenosů ČT byla a stále je vysoká, takže když už nemůžu na závodiště osobně, užiju si to i doma.

Velkou pardubickou zná snad každý Čech. Letos se poběží její 115. ročník a pořadatelé opět slibují zajímavý program. Tento víkend se běžel poslední kvalifikační dostih (Velká cena Skanska a.s. na 5 800 m) a start 115. Velké se tak už neúprosně blíží. Loňská vítězka Registana se pokusí o třetí triumf v řadě - v jejím sedle se letos poprvé představí žokej James Crowley (čtyřnásobný pardubický vítěz žokej Peter Gehm, který přivedl k vítězství Registanu v předchozích dvou ročnících, se letos bohužel nezúčastní kvůli těžkému zranění páteře).

Určitě nás letos opět čeká zajímavá podívaná. Dokáže Registana potřetí zvítězit a překonat svůj loňský traťový rekord 9:15 minut? Nechme se překvapit. Každopádně pokud se rozhodnete vydat se 9. října na pardubické závodiště a nemáte to zrovna za bukem, doporučuji využít železniční dopravu a z nádraží na závodiště dojít, není to až tak daleko a můžete si na závodišti dopřát dobrého jídla a pití, co hrdlo ráčí. Doufám, že se počasí vydaří a že 115. Velká bude krásným zakončením letošní dostihové sezóny.

Auto pro -náctileté

Kdo z mlaďasů by dnes nechtěl auto? Občas to zkouší na dvorku ti ještě základní školou povinní a ve zprávách pak ukazují, jak se dva osmiletí školáci projeli v tátově Favoritu, až s ním zaparkovali o sousedovu garáž.

Cvičme v rytme

Ve zdravém těle zdravý duch. Kdo necvičí s námi, cvičí proti nám! Buď fit! Tak dlouho se chodí cvičit do posilovny, až se pupek zmenší. ...Cvičíte? Já ne. Ale asi brzo začnu :-)

Malá motoristická - ženy za volantem

Vůbec mě nepřekvapuje, že poté, co celkem dost podražil benzín, jsem nucená jezdit víc než obvykle. Na druhou stranu je určitě dobré udržovat hladinu adrenalinu, a tak bych vlastně měla být vděčná.


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: 26)